logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 10 czerwca 2018

W związku z II edycją Gladiusa, która odbędzie się w następny weekend, od dwóch tygodni skupiam się na przygotowaniach do prowadzenia pokazów What a Tanker! Z tego powodu dzisiejszy przegląd nowości może być nieco bardziej zwięzły – ale wcale nie uboższy! Znajdziecie w nim aż trzy nowości w mikroskalach, wycinane tereny z południowych Stanów i z odległych planet, post-apo w nietypowej skali, sporo powojennego sprzętu wojskowego, stosunkowo niewielką dawkę drugiej wojny światowej, bohaterów z Krainy Oz w bojowym wydaniu czy kampanię crowdfundingową z wątkiem politycznym. Zapraszam do lektury!

28 maja

Khurasan Miniatures planuje wydać połączenie Ksenomorfa z dinozaurem. W zamyśle model jest przeznaczony do skali 6 mm (poniżej możecie zobaczyć porównanie z 6 mm „kosmicznym demonem”), ale sprawdzi się także w 15, a może nawet 28 mm.
(Poniższe zdjęcie pokazano dopiero 5 czerwca, ale użyłem go, bo oryginalna fotka rzeźby z 28 maja była nieostra.)

30 maja

Na koniec miesiąca oferta Oddziału Ósmego powiększyła się o pięć nowych zestawów: bojowy wóz piechoty BMD-4M używany przez rosyjskich spadochroniarzy, kanadyjski bwp LAV III Kodiak, afrykańską piechotę z radzieckim sprzętem (do Angoli i nie tylko), południowoafrykański samolot szturmowy Atlas Impala i amerykański samolot wielozadaniowy F-111A (pominięty na poniższym kolażu).

31 maja

Zvezda pokazała zdjęcia T-44, pierwszego z trzech modeli w skali 1/100 zapowiedzianych na ten rok. Ten średni czołg nie został użyty bojowo podczas II wojny światowej, więc przyda się raczej miłośnikom historii alternatywnej – podobnie jak wydane wcześniej Maus i IS-3.

Czasopismo Wargames Illustrated opublikowała przegląd podręcznika Forbidden Power – drugiego dodatku do gry Dracula's America: Shadows in the West, który wprowadza między innymi dwie nowe frakcje, zasady walk na bagnach, stwory rodem z prozy Lovecrafta i nieodłączny element szaleństwa.

1 czerwca

Unreleased Miniatures przygotowała limitowany model Lady Freedom, chorążej do armii Wolnych Ludzi inspirowanej obrazem „Wolność wiodąca lud na barykady” Eugène’a Delacroix.

Jak się okazuje, Micro Art Studio nie jest jedyną polską firmą przygotowującą tereny z odległej galaktyki. W ofercie Multiverse również pojawiają się takie zestawy, np. terminale łącznościowe, motocykle grawitacyjne i imperialny bunkier.

2 czerwca

W poprzednią sobotę firma Strato Minis udostępniła podręcznik i pomoce do Stratoyagera, nowej polskiej gry o walkach statków kosmicznych.

Po wyjątkowo długiej przerwie od Niszowej Niedzieli powraca Mierce Miniatures, które na czerwiec przyszykowało dziesięć nowych zestawów startowych, oddział ludzkich myśliwych, upiora i dużą gadzią bestię. Pełny przegląd można znaleźć w tym biuletynie.

4 czerwca

Oferta Reaper Miniatures powiększyła się niedawno aż o 19 zestawów z serii Bones. Miłośnicy fantasy mogą sobie teraz sprawić nietoperzołaka, gorylołaka, dzikołaka, królową ognistych olbrzymów, niewidzialnego smoka i koralowego golema. Z kolei do pulpowej serii Chronoscope dodano panię pilot, wiktoriańską bohaterkę, detektywa, psychologa, lekarza, kapitana statku, marynarza i pięć zestawów z westernowej wersji krainy Oz: Dorotkę, Blaszanego Drwala, Lwa (który wygląda jak wychudzony Hellboy), Złą Czarownicę i mechaniczne małpy. A jeśli ktoś potrzebuje ciężkiej artylerii, może sobie sprawdzić działo Sledgehammer stworzone we współpracy z Victoria Miniatures.

W sklepie Dark Sword Miniatures także pojawiło się sporo nowych modeli, a wśród nich żółwioludzie, wampirzyca, czarownica w dość klasycznym stroju, popiersie demonicy i zbieraczka dusz z nieumarłym kotem.

6 czerwca

Microworld Games pracuje nad nową linią 6 mm modeli w klimatach dieselpunk. Pierwsza zapowiedź – trzech piechurów – jest dość skromna, ale zobaczymy, co pojawi się później.

7 czerwca

Na Archipelagu Duchów niedługo zacznie grasować nowa bestia: bykosmok od North Star Military Figures. Ciekawe, czy ostateczna wersja będzie mieć inne nogi, bo obecne wydają się nieco zbyt chude.

Pierwszą czerwcową nowością do gry Dust 1947 jest pomnik lamassu skrzyżowanego z Cthulhu – w sam raz do wszelkich tajemniczych ruin ukrytych na bliskowschodniej pustyni. (W sprzedaży jest też wersja w samym podkładzie.)

Na Kickstarterze zakończyła się zbiórka na kolekcję różnorodnych modeli, które łączy… twarz obecnego prezydenta USA (albo chociaż jego fryzura). Do wyboru mieliśmy demona zepsucia, ogrzego króla, handlarza niewolnikami, mrocznego rycerza, szefa goblinów, a dzięki przekroczeniu kolejnych celów także minidemona i małego obżartucha.

8 czerwca

W piątek na stronie Team Yankee zamieszczono filmy prezentujące nowe modele wojsk „wolnych narodów”, czyli Holandii, Francji (część druga), Kanady, Australii i Nowej Zelandii, a także prezentację plastikowych pojazdów i instrukcje składania trzech z nich.

Warlord Games zapewniło USMC wsparcie w postaci dwóch uzbrojonych amfibii: LVT(A)-1 z działem 37 mm i LVT(A)-4 z haubicą 75 mm.

Ostatnim nowym terenem w dzisiejszym zestawieniu jest dom właściciela plantacji z południa Stanów Zjednoczonych, który będzie dostępny od firmy Sarissa Precision w wersji zwykłej i zrujnowanej.

9 czerwca

Na profilu Anno Domini 1666 zaczęły się pojawiać zdjęcia nadchodzących modeli pomalowanych przez Studio Giraldez. Poniżej możecie zobaczyć sukkuba z zestawu dodatkowego Gabinet osobliwości. (A przy okazji przypominam, że jutro zakończą się zbiórki na Kickstarterze i Wspieram.to!)

Z kolei na profilu Mad Cars można zobaczyć fotki pierwszych wydruków 20 mm postapokaliptycznych figurek – w tym stworzonych z myślą o Gaslands kierowców i pasażerów do popularnych resoraków.

I to już koniec dzisiejszej Niszowej Niedzieli. Obawiam się, że w nadchodzącym tygodniu na stronie pojawi się tylko tekst od QC – ale za to zapraszam na Politechnikę Warszawską na konwent Gladius!

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes