logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 29 kwietnia 2018

Tegoroczny Salute mamy już za sobą, ale to wcale nie oznacza, że liczba nowości znacząco zmalała. W przedmajówkowym przeglądzie z pewnością ich nie brakuje – znajdziecie w nim równo dwadzieścia pozycji, a wśród nich między innymi dwie planszówkowe adaptacje, tereny w mikroskalach, miniaturowe wersje bohaterów Roberta E. Howarda, klasycznych zielonoskórych niczym z początku lat 90., mieszkańców Indii w służbie brytyjskiej, meble do najważniejszych pomieszczeń (tylko trochę zużyte!) i Panterę z nieco niekonwencjonalnym uzbrojeniem.

16 kwietnia

Po powrocie z targów Salute 2018 ekipa Fireforge Games zdradziła, nad czym obecnie pracuje. Jeśli chodzi o historyczne figurki, to pod koniec lipca powinien się ukazać zestaw Byzantine Archers (który pozwoli złożyć nie tylko dwa typy łuczników, ale i procarzy), a później ukażą się też żywiczni bohaterowie i plastikowy zestaw bizantyjskiej kawalerii. Oprócz tego Włosi przygotowują też starter Forgotten World z zasadami i figurkami do gry fantasy. Znajdą się w nim ludzcy wojownicy, łucznicy i kawalerzyści oraz wskrzeszeni chłopi, żołnierze i jeźdźcy z różnych stron świata.

Teraz pora na krótką, dwuprzystankową wycieczkę do świata mikroskal. Firma Baccus 6 mm wydała zapowiedziane aż trzy lata temu zestawy do armii rosyjskiej z czasów I wojny światowej: dowództwo, ułanów, armatę polową 76 mm i haubicę 152 mm.

Z kolei w sklepie Brigade Models pojawiły się kolejne 2 mm budowle: nieco zmniejszony berliński Alte Stadthaus, kamienne mosty i cztery latarnie morskie z Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

17 kwietnia

I wracamy do większych modeli. Boris Woloszyn zaprezentował na swojej stronie kolejnego potwora: starożytną mumię.

18 kwietnia

Oferta 4Ground została powiększona o kolejne drewniane tereny, między innymi piec łukowy, zniszczoną przydrożną restaurację i portową strażnicę.

19 kwietnia

Tabletop Art wypuściło „boiskowe” podstawki o średnicy 32 i 40 mm. Choć figurkowe gry futbolowe typu Blood Bowl jakoś nigdy do mnie nie przemawiały, to odciśnięte korki i porzucone hełmy, szaliki oraz inne gadżety bardzo mi się spodobały.

Do sprzedaży trafiły w końcu modele dwóch bestii do Ghost Archipelago, które zapowiedziano jeszcze podczas Nickstartera: prastarego strażnika i Hematy.

Miłośników prozy Roberta E. Howarda może zainteresować informacja o tym, że firma Mythic Games przygotowuje planszówkę o przygodach Solomona Kane'a. W poprzedni wtorek twórcy pokazali prototyp gry i opowiedzieli nieco o jej mechanice: gracze wcielą się nie w książkowe postaci, a w cnoty kardynalne, które będą wpływać na poczynania bohaterów walczących z kierowaną przez algorytm Ciemnością. Niestety, wszystkie figurki będą wykonane w skali 35 mm.

Jeśli marzy Wam się miniaturowa rekonstrukcja bitwy pod Grunwaldem, obserwujcie poczynania firmy Khurasan Miniatures, które przygotowuje 15 mm figurki Krzyżaków.

20 kwietnia

Wśród zeszłotygodniowych nowości od Warlord Games znalazł się niszczyciel czołgów Ho-Ni III, czyli działo 75 mm zamontowane na podwoziu czołgu Chi-Ha. W rzeczywistości pojazdy te nie zostały użyte bojowo (pozostawiono je w Japonii w oczekiwaniu na inwazję), ale w grach wszystko jest możliwe.

21 kwietnia

Zbierając nowości do poprzedniej Niszowej Niedzieli, zupełnie przeoczyłem początek kampanii Greenskin Wars, której celem było ufundowanie produkcji goblinów wyrzeźbionych przez legendarnego Kev Adamsa. Na szczęście kampania poszła bardzo dobrze i mogę Wam zaprezentować na przykład pierwszego powstałego na jej potrzeby pieszego orka wraz z dwoma jeźdźcami na dzikach i szefem Goblinów Zagłady (brzmi groźnie!).

Od zielonych pokurczy wolicie długouchych? To zajrzyjcie do pracowni MOM Miniaturas, gdzie powstał widoczny poniżej czarodziej.

22 kwietnia

Na życzenie fanów z oficjalnej grupy Konflikt '47 wstawiono na nią zdjęcie Pantery z zupełnie nowym uzbrojeniem, nad którą pracują Warlord Games i Clockwork Goblin Miniatures.

24 kwietnia

Wyżej była mowa o oldskulowych orkach, a teraz spojrzymy na zielonoskórego po brazylijsku – czyli wyrzeźbionego przez Borisa Woloszyna.

25 kwietnia

W zeszłą środę na Kickstarterze ruszyła zbiórka na grę planszową o przygodach Hellboya. Jak można się było spodziewać, podstawową kwotę zebrano niemal od razu, a na obecną chwilę przekroczono ją niemal 9-krotnie.

27 kwietnia

Po wielu zapowiedziach do oferty Terenów do Gier zawitały pierwsze modele w skali 6 mm. Na razie jest to tylko mała wersja pruskiej wioski (dostępnej wcześniej w 28 i 15 mm), ale mają do niej dołączyć bloki mieszkalne z wielkiej płyty.

TTCombat rozpoczęło przedsprzedaż ośmiu zestawów akcesoriów, które pozwolą urozmaicić makietę w klimatach sci-fi lub post-apo: retrofuturystycznych automatów z napojami, skrzyń, generatorów, złomu, a także elementów do salonu, sypialni, kuchni i łazienki.

Nim znowu wrócimy do II WŚ, cofnijmy się na chwilę do XIX wieku. W piątek Artizan Designs poszerzyło swoją ofertę sił brytyjskich z czasów II wojny brytyjsko-afgańskiej o brytyjskich oficerów na koniach oraz kawalerię pendżabską i sikhijską.

Choć mamy koniec kwietnia, ostatnie nowości do Bolt Action są przeznaczone do odgrywania starć zimowych: do normalnej sprzedaży trafił plastikowy zestaw piechoty niemieckiej w zimowych mundurach, a także metalowi piechurzy brytyjscy, amerykańscy spadochroniarze, żandarmi oraz postaci specjalne (a także niezimowy opancerzony Jeep i Hetzer).

A na sam koniec jeszcze raz wspomnę o Robercie E. Howardzie i Borisie Woloszynie. Brazylijski rzeźbiarz stworzył figurki Conana i Valerii z plakatu do kultowego filmu z 1982 roku. Odlewy tych rzeźb będzie można kupić od niemieckiej firmy Elladan (którą wcześniej kojarzyłem głównie z mało udanymi figurkami postaci z trzeciej części komputerowego Wiedźmina).

Tym filmowym akcentem zamykamy dzisiejsze wydanie Niszowej Niedzieli. Kolejne ukaże się oczywiście za dwa tygodnie, ale w międzyczasie zapraszam do lektury innych artykułów – następny pojawi się już w środę, kiedy to przyjrzymy się kolejnemu zestawowi 10 mm wojsk fantasy.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes