logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 1 kwietnia 2018

Witam w drugi dzień kwietnia i zapraszam na kolejne wydanie Niszowej Niedzieli, które ze względu na święta wielkanocne pojawia się dopiero w poniedziałek. Poniżej znajdziecie szesnaście nowości z ostatnich dwóch tygodni marca, a wśród nich I wojnę światową w dwóch różnych (choć nie odległych) skalach, bohaterów klasycznego filmu akcji z lat 80., XVI-wiecznych Japończyków w wersji mikro czy najsłynniejszego okultystycznego detektywa rodem z komiksów.

 

19 marca

W kilku ostatnich zestawieniach zabrakło figurek od Keva White'a, dlatego dziś zaczniemy od jego rzeźby: arabskiego awanturnika.

Dwa tygodnie Mantic Games zaczęło prezentować figurki, które znajdą się w zapowiedzianej pewien czas temu grze planszowej Hellboy. Jak dotąd pokazywano niemal wyłącznie rzeźby 3D, ale na sam początek wybrano testowy odlew tytułowego bohatera.

20 marca

Na Kickstarterze ruszyła (i już zdążyła się zakończyć) zbiórka Wilderness Encounters, której organizatorzy pragną wydać żywiczne modeli różnych bestii, między innymi jelenia, tygrysa, rekina, minotaura, sowoniedźwiedzia czy wskrzeszonego nosorożca.

Tego samego dnia rozpoczęła się kampania Devil's Dungeon II, za którą stoi firma Dark Art Studios. Celem jest wydanie demonów, nieumarłych i innych potworów wyrzeźbionych przez Borisa Woloszyna.

Pierwsza historyczna nowość w dzisiejszym zestawieniu to 15 mm brytyjscy kawalerzyści i niemieccy dragoni z początku I wojny światowej przygotowani przez Khurasan Miniatures.

23 marca

Kolejna zapowiedź dotyczy tego samego okresu, ale niestety innej skali. Great Escape Games rozpoczęło przedsprzedaż nowej gry pt. 1914, w której każdemu z graczy przyjdzie pokierować wojskami w sile brygady. Oprócz zasad można też zamówić zestawy startowe dla armii brytyjskiej, niemieckiej, francuskiej i belgijskiej złożone z modeli w skali 12 mm.

Studio Miniatures pokazało pomalowane modele do gry Turf-Z, które będzie można kupić na tegorocznej edycji Salute. Ponownie są to postaci wyciągnięte żywcem z filmów, m.in. komandosi z Predatora czy płk Kurtz z Czasu apokalipsy.

24 marca

Podobają się Wam figurki rebeliantów do Star Wars: Legion, ale liczba kosmitów w ich szeregach jest Waszym zdaniem zbyt niska? Zajrzyjcie do sklepu Gadzooks Gaming, w którego ofercie pojawił się zestaw główek przedstawicieli czterech ras z uniwersum SW.

27 marca

Kolejną 15 mm nowością od Khurasan Miniatures są Tuaregowie. Na razie dostępni są tylko dowódcy, dwa typy kawalerii na wielbłądach, piechota, niewolnicy uzbrojeni w oszczepy i juczne wielbłądy.

Wspomniałem już dzisiaj o Borisie Woloszynie przy okazji kampanii Dark Arts, a teraz zajrzymy na jego stronę na FB, gdzie pochwalił się wyjątkowo złowrogim goblinem.

Z Sao Paulo przenosimy się do Radomia: White Tree Games pokazało nową bohaterkę do frakcji Naiym'vael z gry Afterglow: Mor'hayr, przywódczynię Kultu Umarłych.

28 marca

Nowa fotka z pracowni Spellcrowa może nie pozwala zachwycać się detalami modeli, ale można na niej wypatrzyć co najmniej trzy nadchodzące 10 mm zestawy: Amazonki z mieczami (nieco z prawej od centrum), Liagulian z włóczniami (prawy górny róg) i dowódców Jaszczuroludzi (stosik na lewo od Amazonek).

29 marca

Drugą nową rzeźbą Borisa, która ostatnio przykuła moją uwagę, jest widoczny poniżej czarnoksiężnik.

30 marca

A na koniec wracamy do tematów historycznych. Oddział Ósmy niespodziewanie wydał pierwsze modele z zupełnie nowej linii: japońskich wojsk z okresu Sengoku. Wśród nowych zestawów znaleźli się ashigaru z włóczniami, łukami i arkebuzami, samurajowie z włóczniami i konno oraz dowódcy.

Z kolie fanów większych figurek i znacznie późniejszych konfliktów może zainteresować przedsprzedaż plastikowej piechoty niemieckiej w mundurach zimowych od Warlord Games. Nie pokazano jeszcze ramek, ale na zdjęciach złożonych modeli widać kilka ciekawych części, jak ręka niosąca dwa Panzerfausty czy zestaw rąk przeładowujący StG-44.

31 marca

Dzisiejsze zestawienie zamyka zapowiedź zestawu startowego do Gangs of Rome. Zawiera on sześć figurek bandytów, jedną figurkę specjalną, makietę przedstawiającą świątynię w budowie, podręcznik, kości i wszystkie inne elementy potrzebne do gry. To wszystko pozwoli nam rozegrać specjalny scenariusz dołączony do zestawu, w którym dwie grupy próbują zniszczyć wizerunek Apolla ufundowany przez senatora Flaccusa.

Na koniec tego wydania Niszowej Niedzieli chciałbym tylko powiedzieć, że z racji mojego wyjazdu następny przegląd pojawi się na stronie albo w poniedziałek 16 kwietnia, albo dopiero za cztery tygodnie (wtedy będzie podwójny).

Za to już w najbliższą środę znowu przyjrzymy się małym figurkom od Spellcrowa.

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes