logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 18 lutego 2018

Jeszcze w czwartek byłem przekonany, że dzisiejsze zestawienie będzie znacznie uboższe od kilku poprzednich. Na szczęście w ten weekend udało mi się znaleźć sporo ciekawych nowości, dzięki którym wzrosła nie tylko liczba, ale i różnorodność omawianych pozycji. I tak poniżej znajdziecie całkiem sporo modeli historycznych (w tym z epok, o których rzadko wspominam), kilkanaście postaci znanych z książek, filmów, seriali czy gier komputerowych, kapkę mojego ulubionego weird war, obowiązkowe fantasy i nietypowe sci-fi.

 

5 lutego

Dzisiejszy przegląd otwiera firma Reaper Miniatures, która poszerzyła swoją ofertę o kolejne 25 modeli z serii Bones (czyli wykonanych z tworzywa sztucznego). Dominują wśród dwa motywy: cthulthystyczny i cmentarny. Pierwszy reprezentują kultyści, wiele różnych bestii (m.in. Mroczne Młode, Mi-Go czy Istoty z Głębiny), a także ołtarz i obelisk wzniesione ku czci Cthulhu. Z kolei modele cmentarne obejmują nagrobki, sarkofag i różnych mieszkańców nekropolii.

7 lutego

Pamiętacie figurkę Raziela z bożonarodzeniowego wydania NN? Teraz na stronie producenta, Klukva Miniatures, ruszyła przedsprzedaż obu bohaterów serii Legacy of Kain (później będą dostępni osobno w cenie 9 euro za sztukę).

Jeśli od gier komputerowych wolicie filmy, to koniecznie obserwujcie profil i stronę Crooked Dice, bo firma planuje wkrótce wydać miniaturowe wersje dwóch gwiazd lat 80.: Davida Hasselhoffa i Michaela Foxa.

8 lutego

Kolejna zapowiedź może zainteresować wszystkich nekromantów, którzy chcieliby dodać do swojej hordy nieumarłych coś większego i potężniejszego. Hiszpańska firma MOM Miniaturas pracuje nad ożywionym szkieletem olbrzyma w dość typowym dla tej rasy stroju.

9 lutego

Khurasan Miniatures poszerzyło 15 mm linię Eaters of the Living o zestaw trzech łowców polujących na potwory straszniejsze od zombie. Figurki są oczywiście inspirowane postaciami z małego i dużego ekranu, ale przyznam że mam tu zagwozdkę: pośrodku mam Jasona z Piątku trzynastego, z lewej chyba Abrahama Setrakiana z Wirusa (The Strain), ale kim ma być łowca z prawej?

Po pięciu punktach fantastycznych pora na coś historycznego. W biuletynie Warlord Games z zeszłego tygodnia firma zaprezentowała francuską piechotę morską z czasów wojen napoleońskich. Normalnie modele wojsk z tej epoki nie robią na mnie szczególnego wrażenia, ale ci Francuzi spodobali mi się ze względu na dynamiczne rzeźby, które normalnie nie kojarzą mi się z napoleonką.

Dalej w newsletterze znajdowały się nowości do gier średniowiecznych (z nieco legendarnym posmakiem): król Artur i rycerze Okrągłego Stołu wraz z wzorami na tarcze i sztandary, sztandary z wieków ciemnych i sztandary oraz tarcze dla Sasów, Normanów i Wikingów. Przyznam szczerze, że wzory na tarcze spodobały mi się bardziej od modeli.

A na koniec wspomnianego biuletynu pojawiła się zapowiedź żywych trupów dla sił japońskich z Konflikt'47 (shibito – bo tak jednostka nazywa się oficjalnie – trafiły do sklepu tydzień później).

10 lutego

Dzień po Warlord Games swój biuletyn wysłało North Star Military Figures. Ze wszystkim zawartych w nim nowości i zapowiedzi chyba największe emocje wzbudziły zdjęcia plastikowych wężoludzi, w tym całkiem duże foto ramki.

11 lutego

I znów cofamy się do czasów broni skałkowej – nawet nieco wcześniej niż poprzednio. Firma Too Fat Lardies wydała dodatek do drugiej edycji Sharp Practice!, który zawiera scenariusze i kampanie inspirowane dokonaniami Francisa Mariona, amerykańskiego generała z czasów wojny o niepodległość.

13 lutego

W ostatni wtorek Warlord Games pokazało oficjalne zdjęcia ramki i pomalowanych modeli zwierząt hodowlanych, które zapowiedziało już pewien czas temu (a przedwczoraj zestaw trafił do sprzedaży).

Kolejne dwa modele przygotowywane przez Crooked Dice przedstawiają głównych bohaterów brytyjskiego serialu Adam Adamant Lives!, który opowiadał o edwardiańskim awanturniku przeniesionym do lat 60. XX wieku. Choć serial nie jest u nas znany, to obie figurki świetnie nadadzą się do najróżniejszych pulpowych przygód.

14 lutego

W walentynki do sklepu Flames of War trafiły pierwsze z zapowiedzianych w zeszłym roku zestawów wojsk włoskich z czasów II wojny światowej: metalowi strzelcy górscy (pluton strzelców, saperów, broni wsparcia i kaemów oraz moździerzy) oraz plastikowe armaty przeciwpancerne 47 mm.

15 lutego

Na stronie Knight Models, profilu firmy na FB i witrynie projektu pojawiły się nowe zapowiedzi gry figurkowej w świecie Harry'ego Pottera wraz ze zdjęciami kilkunastu przykładowych modeli. 14 marca na Kickstarterze ma ruszyć zbiórka na wydanie tego tytułu, ale jej wynik już teraz można przewidzieć.

Jedni dopiero zapowiadają kampanie crowdfundingowe, a inni wprowadzają ufundowane na nich modele do normalnej sprzedaży. Tak robi Midlam Miniatures, w której ofercie pojawiły się dwa zestawy niziołków: poszukiwacze przygód i członkowie rady miejskiej.

Po zaprezentowaniu pierwszych zestawów żywicznych i metalowych (które znalazły się w poprzednim zestawieniu) Rubicon Models pokazało metalowe figurki niemieckich żołnierzy z początku II wojny światowej. Mają one posłużyć niejako za wprawkę przed wydaniem dużych zestawów wieloczęściowych figurek plastikowych.

Wydana niedawno frakcja wyznawców Wielkich Przedwiecznych z gry Dust 1947 otrzymała wsparcie pancerne w postaci samochodu pancernego, który jest przeróbką radzieckiego BA-6 (w ciekawym czterokolorowym kamuflażu przypominającym malowanie francuskie). Pojazd jest dostępny wyłącznie w sklepie internetowym wydawcy – choć czy jest naprawdę potrzebny, gdy ma się wsparcie gwiezdnego pomiotu Cthulhu?

16 lutego

Od dłuższego już czasu nie śledzę prac Ścibora, bo nie do końca odpowiada mi stylistyka jego prac. Mimo to zajrzałem niedawno na profil SMM, gdzie moją uwagę przyciągnęła wideoprezentacja bardzo fajnej krasnoludzicy na niedźwiedziu (choć ja zdjąłbym ze zwierza ten cały pancerz).

Podobnie sprawa ma się z nowościami do Dark Age – rzadko je przeglądam, ale czasami warto to zrobić. Tak było w przypadku zestawów z lutego, wśród których znalazły się nietypowe harpie czy bestia widoczna poniżej.

Piątek oznacza kolejny newsletter Warlord Games. Wewnątrz znalazły się nowe zestawy do gry Dr Who: jedenasty Doktor z towarzyszami, piątka Cybermenów, bohaterowie odcinka Voyage of the Damned i TARDIS.

Z historycznych modeli w ofercie firmy pojawił się zapowiadany już wcześniej plastikowy Panzer 38(t) – czechosłowacki czołg używany między innymi przez wojska niemieckie, słowackie, węgierskie, bułgarskie czy radzieckie (zdobyczne maszyny).

18 lutego

Ostatnia figurka w dzisiejszym zestawieniu to produkt polskiej firmy Unreleased Miniatures. Na jej profilu od piątku pojawili się kolejno chorąży, dowódca i muzyk barbarzyńców z dalekiej północy, przy czym mi najbardziej przypadł do gustu ten ostatni.

Na zakończenie tego wydania NN zapraszam do ponownego odwiedzenia portalu już w najbliższy wtorek – ostatnio trochę się leniłem, dlatego w nadchodzącym tygodniu tekstów będzie ciut więcej.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes