logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 1 października 2017

Podobnie jak początek września, tak i koniec tego miesiąca obfitował w ciekawe nowości. Zmianie uległy za to proporcje konwencji prezentowanych w dzisiejszym wydaniu Niszowej Niedzieli. Wyjątkowo silnie reprezentowane są gry historyczne – i to od średniowiecza po czasy współczesne. Z kolei fantasy, które zwykle dominuje, jest wyraźnie w odwrocie – zaliczyłbym do niego tylko cztery pozycje. A co z resztą? Tu już mamy typową mieszankę stylów, od science fiction po pulp, a nawet postaci filmowe i serialowe. Zaintrygowani? Jeśli tak, to zapraszam poniżej.

18 września

Na początek mam podwójnie polską nowość: Tereny do Gier zaprezentowały wydruk koncepcyjnego czołgu PL-01.

Oferta firmy Sarissa Precision powiększyła się o elementy do stworzenia lotniska Royal Air Force w skali 28 mm. Znajdziemy wśród nich hangar, wieżę kontroli lotów, ciągnik z przyczepą, a także zbiornik na paliwo i przyczepę.

20 września

Jeśli od historycznych lotnisk RAF wolicie fantastyczne nazistowskie bazy na Antarktydzie lub Księżycu, to Lucid Eye szykuje dla Was trzy postaci z takiej placówki – wszystkie uzbrojone w zaawansowaną broń (czyżby pozaziemskiego pochodzenia?).

Od 10 września Bears Head Miniatures zbiera środki na produkcję różnych 28 mm figurek, wśród których znalazły się między innymi podobieństwa wpływowych pisarzy fantastyki. Jakimś cudem wcześniej projekt ten mi umknął, ale teraz mam pretekst, żeby go pokazać – nowy model Lovecrafta, tym razem jako badacza paranormalnych zdarzeń.

Pora na pierwszą wzmiankę o Warlord Games w dzisiejszym zestawieniu. Z okazji swoich 10 urodzin firma szykuje specjalną imprezę, na którą przygotowano także wyjątkowy model.

21 września

Adekwatnie do swojej nazwy, Antediluvian Miniatures przygotowuje kolejny model prehistorycznej fauny – na dodatek ponownie w oparciu o starą (i już nieaktualną) ilustrację. Tym razem padło na dinozaura z obrazu Leaping Laelaps Charlesa R. Knighta.

Wróćmy teraz do nieco bliższej epoki. Oddział Ósmy na swoim profilu pokazał wstępną rzeźbę prototypowego superczołgu K-Wagen z czasów I wojny światowej wraz z trzema innymi czołgami dla porównania.

22 września

Trzymamy się skali 3 mm, ale udajemy się w daleką przyszłość – zapewne gdzieś w okolice 40 tysiąclecia. Vanguard Miniatures odlało pierwsze modele odzianych w pancerze wspomagane dowódców, sanitariuszy i żołnierzy z bronią wsparcia, a także maszyn kroczących i wieżyczek do stworzonych wcześniej pojazdów.

W sklepie Warlord Games rozpoczęła się przedsprzedaż piątego już plastikowego zestawu niemieckich żołnierzy z II wojny światowej. Ten przedstawia grenadierów z Waffen-SS i zawiera kilka ciekawych elementów, między innymi główki w kepi i automatyczną wersję pistoletu C96. Ale to nie wszystko! Wsparcie otrzymają także Chindici, a na zakończenie newslettera pokazano minidioramę przedstawiającą żołnierzy wieszających flagę ZSRR na dachu Reichstagu – czyżby kolejny specjalny model?

Ale WG to nie tylko Bolt Action! Wśród nowości są także modele do innych systemów, w tym dowódcy wikingów do Hail Caesar.

25 września

Ledwie skończyła się przedsprzedaż podręcznika i modeli do Frostgrave: Ghost Archipelago, a twórca gry już zapowiedział pierwszy dodatek. Będzie on nosił tytuł Lost Colossus, a znajdziemy w nim dziesięć scenariuszy składających się na poszukiwania elementów wielkiej rzeźby.

Od wycofania ze sprzedaży maty Games Workshop niełatwo dostać porządną matę trawiastą do grania. Tereny do Gier postanowiły wypełnić tę lukę i ruszyły ze zbiórką na produkcję solidnych mat w kilku rozmiarach i wariantach kolorystycznych. Co prawda niedawno upolowałem niedawno matę GW, ale te warianty kilkukolorowe wyglądają naprawdę kusząco…

27 września

W pierwszych edycjach Wh40k w szeregach Gwardii Imperialnej służyli nie tylko ludzie, ogryni i ratlingi, ale także bestioludzie. Dla wszystkich, którzy tęsknią za tymi czasami, firma Victoria Miniatures przygotowała 10-osobowe drużyny rogatych gwardzistów.

Wróćmy jeszcze raz do mikroskali. W środę Oddział Ósmy pokazał wrześniowe nowości, wśród których znalazły się wyłącznie bombowce z II WŚ: niemiecki Ju-188 i amerykańskie B-24D, B-24J, B-25J i B-26.

28 września

Przy okazji przygotowań do pokazów Pierwszej Wojny Światowej Marcin z Green Miniatures pochwalił się zdjęciami malowanych modeli – piechoty, kawalerii i samochodów pancernych.

Jak już chyba wspominałem, modele od Privateer Press nigdy szczególnie mnie nie pociągały – ale nowa frakcja Grymkin jest coraz bardziej interesująca. Wśród najnowszych modeli do niej znalazła się podstępna dziewoja z morderczym drzewem.

29 września

W sklepie Maelstrom's Edge pojawił się ciekawy plastikowy zestaw o nazwie Broken Infantry, z którego możemy złożyć uzbrojonych przedstawicieli różnych humanoidalnych ras. Widzę w nim świetny materiał do najróżniejszych skirmishy sci-fi.

Tematem ostatniego wrześniowego newslettera Warlord Games jest Resurgence, czyli pierwszy dodatek do Konflikt '47 zawierający dwie nowe frakcje: Japończyków i Finów. Nowe oddziały tej pierwszej frakcji już tu prezentowałem (choć umknął mi czołg Chi-Ha z fantastycznym działem), druga zaś korzysta jak na razie tylko z niemieckiej techniki. Ale po przeglądzie fantastycznych modeli zobaczymy zdjęcie dwóch dział samobieżnych Marder III – podejrzewam, że to zapowiedź nowego plastikowego zestawu.

30 września

Po wydaniu nowej wersji Blood Bowla na rynku ponownie pojawiają się kolejne alternatywne figurki do tej gry. Temat podjęła także firma FireForge Games, która niedługo zacznie zbiórkę na figurki kobiecej drużyny. Pewnie przeszedłbym koło nich obojętnie, gdyby nie specjalna zawodniczka widoczna poniżej.

O firmie Forja Profana przeczytałem dopiero dzisiaj i na razie wiem tylko dwie rzeczy: w październiku wystartują z kampanią na Kickstarterze i będą oferować modele wyrzeźbione przez Boris Woloszyn Miniatures. Na przykład widocznego poniżej człowieka-jaszczura…

1 października

…albo tego małego poetę.

A na koniec akcent historyczny z końca XX wieku. Tiny Terrain Models ruszyło dzisiaj ze zbiórką na 28 mm figurki czeczeńskich bojowników i rosyjskich zwiadowców z sił powietrznodesantowych z czasów I wojny czeczeńskiej.

I to już koniec dzisiejszego zestawienia. Kolejne tradycyjnie za dwa tygodnie, ale już mogę Wam zdradzić, że w następną niedzielę na portalu pojawi się ciekawa recenzja.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes