logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 6 sierpnia 2017

Mamy sam środek wakacji, ale na rynku figurkowym wcale nie oznacza to sezonu ogórkowego. Wręcz przeciwnie, firmy raczą nas kolejnymi zestawami, zapowiedziami, edycjami czy zbiórkami crowdfundingowymi. W dzisiejszym wydaniu NN ponownie dominować będą klimaty fantastyczne, ale ponownie pojawi się połączenie horroru z westernem, obie wojny światowe i czasy samurajów.

 

26 lipca

W Niszowych Niedzielach bardzo rzadko wspominam o plastikowych figurkach w skali 1/72 – ale dziś takowe się pojawią z racji ciekawego tematu. Firma Strelets przygotowuje zestaw polskiej piechoty z Błękitnej Armii.

Na krótko przed zakończeniem „Nickstartera” (czyli w praktyce przedsprzedaży) Dracula's America organizatorzy zaprezentowali limitowany model Chupacabry. Aby zdobyć tę południowoamerykańską bestię należało zaprosić znajomego do udziału w kampanii.

27 lipca

Otherworld Miniatures zaprezentowało na FB nowe modele inspirowane światem Dungeons & Dragons, które w najbliższych dniach mają trafić do sprzedaży. Spośród nich moją uwagę przykuła przede wszystkim para złodziei, ożywiony egipski kapłan i smokoliszek.

Z kolei na stronie Frostgrave: Ghost Archipelago pokazano kolejne zdjęcie złożonych modeli z plastikowego zestawu członków ekspedycji na tytułowe wyspy. Z niecierpliwością czekam na zdjęcia ramek, które również mają pojawić się niedługo.

 

28 lipca

Niedawno oferta firmy SpellCrow powiększyła się o pierwszy z zapowiadanych kilka miesięcy temu zestawów w skali 10 mm, a teraz w sklepie pojawił się drugi: wojownicy Reptilian.

Po hipotetycznej inwazji na Wielką Brytanię Warlord Games serwuje nam wojska z początkowych lat walk na Dalekim Wschodzie. Większość nowych zestawów przedstawia siły australijskie, jednak mnie najbardziej spodobał się japoński samochód pancerny Typ 91 (zwany też Sumida Typ 2593), który mógł również poruszać się po torach kolejowych.

31 lipca

Kolejna pozycja powinna zaciekawić miłośników Japonii, którzy od historycznych konstrukcji wolą tamtejsze mity. Zenit Miniatures wprowadziło do sprzedaży modele dwóch kolejnych yokai: demonicznych ptaszysk zwanych onmoraki i żądnych ludzkiej krwi drzew jubokko.

1 sierpnia

Choć przedsprzedaż podręcznika i modeli do Dracula's America dobiegła już końca, North Star dalej pracuje nad nowościami do tej gry. W pierwszym dniu sierpnia firma zaprezentowała figurki dwóch kolejnych postaci: białego demonologa i indiańskiego szamana.

Jedni kampanie kończą, inni zaczynają. Reaper rozpoczął zbiórkę na wydanie czwartej serii Bones, czyli tanich modeli wykonanych z plastiku. Na obecną chwilę przedstawiają one głównie bohaterów i różnej wielkości potwory ze światów fantasy (ze stosunkowo niedużą grupą postaci sci-fi), ale przed nami jeszcze przynajmniej trzy nieodkryte pozycje.
(Poniższa grafika przedstawia wyłącznie początkowe modele, obecnie lista jest znacznie dłuższa.)

Po tak monumentalnej zbiórce zajrzymy do małego, tradycyjnego studia. Na swojej stronie na FB Kev White regularnie pokazuje kolejne etapy prac nad swoimi nowymi rzeźbami. Nierzadko podejmowane przez niego decyzje są dość kontrowersyjne – spójrzcie na przykład na poniższego ogra…

3 sierpnia

…który dwa dni później dostał hełm. Moim zdaniem szkoda zakryć tak dobrze zrobiony pysk, a zmian nie da się już cofnąć (alternatywnej głowy na razie nie będzie). A Wy którą wersję wolicie?

W przedostatniej nowości powrócimy znowu do Kraju Kwitnącej Wiśni – przynajmniej w kwestii tematyki modeli. GCT Studios przygotowało trzy nowe modele do Bushido: dwóch roninów i łuczniczkę.

4 sierpnia

Zestawienie zakończy kolejna kampania crowdfundingowa. Sklep Lead Adventure zaczął zbierać środki do wydania nowych mieszkańców miasta Bruegelburg wyrzeźbionych przez Igora Karpowa. Tradycyjnie większość z nich nie jest wojownikami (za wyjątkiem pary strażników), więc przydadzą się przede wszystkim twórcom dioram i miłośnikom bardziej przygodowego grania.

5 sierpnia

Rzeźby Igora mają wiernych fanów, więc nie dziwota, że projekt został ufundowany już następnego dnia, a w kolejnych godzinach osiągnięto trzy kolejne cele dodatkowe (zaś następnego dnia jeszcze dwa, ale postanowiłem nie robić trzech wpisów z rzędu).

 

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes