logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 25 czerwca 2017

W poprzednim tygodniu było cicho ze względu na Gladiusa, w tym – ze względu na istotne spotkanie rodzinne. Mimo to udało mi się pozbierać ciekawe nowości na kolejny wydanie Niszowej Niedzieli. Tym razem mamy do czynienia z ciekawą mieszanką, w której znalazła się wyraźna reprezentacja klimatów pulp i horror, modele inspirowane średniowieczną i wczesnorenesansową sztuką, nieco figurek historycznych i trochę fantasy. Zapraszam do przeglądania, a jeśli coś się spodoba – także do komentowania.

 

12 czerwca

Dzisiejsze zestawienie rozpoczynamy od zapowiedzi dla miłośników emocjonujących przygód na dalekim Wschodzie. Pulp Alley szykuje zestaw chińskich bandytów i na zachętę zaprezentowało jednego z nich.

13 czerwca

W poprzednim wydaniu NN wspomniałem o zbiórce na modele oldschoolowych mutantów Chaosu. Wśród nowych modeli, które wejdą do produkcji dzięki zebranym środkom, jest Vampus Kad'Day wyrzeźbiony przez Boris Woloszyn Miniatures.

14 czerwca

Inną ciekawą propozycją dla miłośników sił ciemności są diabły od Antediluvian Miniatures, które wzorowano na średniowiecznych rysunkach. Firma przygotowała całą kampanię, w której na pewno zobaczymy jeszcze wiele innych ciekawych figurek (między innymi pojawi się też czarny kozioł).

16 czerwca

Przy okazji wydania dodatku Sea Lion w sklepie Warlord Games pojawiły się modele firmy Footsore Miniatures: ludność cywilna, przedstawiciele ligi anglikańskiej i bandyci. Oryginalnie przygotowano je z myślą o A Very British Civil War, czyli alternatywnej wizji historii Zjednoczonego Królestwa, w której Edward VIII odmówił abdykacji, co doprowadziło do wojny domowej – ale figurki przydadzą się i w innych grach osadzonych w międzywojniu. (Nie są to nowe produkty, ale po prostu nie mogłem o nich nie wspomnieć.)

20 czerwca

Kolejnym interesującym modelem z kampanii Pantheon of Chaos - Chapter Two jest dwugłowy ogrzy mag – tym razem autorstwa Kevina Adamsa.

21 czerwca

I wracamy do Sea Lion. Warlord Games zapowiada wiele nowych zestawów, spośród których najbardziej spodobali mi się Obrońcy Królestwa i brytyjscy marynarze (o dużym potencjale pulpowym).

8 lipca w Chełmży odbędą się mistrzostwa Polski w grze Umbra Turris. Z tej okazji firma Spellcrow przygotowała nowy model krasnoluda.

22 czerwca

Wśród czerwcowych nowości od Oddziału Ósmego znalazły się specjalistyczne pojazdy na bazie BMP-1, francuski samobieżny zestaw przeciwlotniczy AMX-30R Roland, Me 163 i Me 262, niemieckie myśliwce z końca II WŚ, amerykańskie armaty ppanc. M5, włoska samobieżna armata plot. Autocannone da 90/53, japoński myśliwiec pokładowy N1K2 Shiden-Kai i węgierska broń wsparcia piechoty.

23 czerwca

Z Wielkiej Brytanii nadeszła ciekawa wiadomość dla miłośników hipotetycznych starć z czasów Zimnej wojny: PSC ujawniło, że trwają prace nad Battlegroup NORTHAG, a także nad plastikowymi modelami czołgów Leopard I w 15 mm. Z kolei miłośnicy skali 1/72 mogą zamówić w ramach przedsprzedaży zestaw T-55 – jeśli uda się zebrać 200 zamówień, czołgi te zostaną wyprodukowane w tej skali.

Wspomniane powyżej Footsore Miniatures pracuje nad nowymi modelami, wśród których znalazła się ochotniczka w nietypowym nakryciu głowy.

Ponownie trzeba wspomnieć o poprzednim zestawieniu: 11 czerwca pokazałem zalążek rzeźby Borisa stworzonej na podstawie fragmentu tryptyku „Kuszenie św. Antoniego” Hieronima Boscha. Postać została ukończona i dorobiła się towarzysza.

24 czerwca

Warmachine/Hordes jakoś nigdy szczególnie mnie nie interesowało, ale ostatnie nowości do frakcji Grymkin przyciągają moją uwagę – na przykład Murder Crows.

W ciągu ostatnich dwóch dni North Star Military Figures zaprezentowało wiele figurek do nadchodzącej gry Dracula's America, między innymi kapłanów voodoo, ożywionych Konfederatów czy samego diabła.

 I tym szatańskim akcentem zakończę dzisiejszą Niszową Niedzielę. Następna oczywiście powstanie za dwa tygodnie, a tymczasem zapraszam na raport bitewny, który pojawi się na stronie na początku nadchodzącego tygodnia.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes