logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 30 kwietnia 2017

W poprzedni weekend w Londynie odbył się Salute, największy konwent gier bitewnych, na którym co roku najróżniejsze firmy prezentują wiele nowych gier i modeli. Część z nowości szykowanych na tę imprezę mogliśmy zobaczyć już wcześniej, ale i tak w dzisiejszym zestawieniu większość wieści pochodzi właśnie z tej imprezy. Dodatkowo miała ona pozytywny wpływ na różnorodność tematyczną: wśród prezentowanych figurek pojawiły się wojska z mniej znanych XIX-wiecznych konfliktów, nietypowe wyposażenie z II wojny światowej czy postaci filmowe i serialowe. Ale co się będę tutaj rozpisywał – zapraszam do lektury!

17 kwietnia

Nim zajmiemy się nowościami z Wielkiej Brytanii, zajrzyjmy na własne podwórko. Na profilu swojej firmy na FB Ścibor pokazał piwny powóz, który może na przykład być świetnym celem luźniejszych starć.

18 kwietnia

Piąta partia modeli Studio Miniatures, które miały później swoją premierę na Salute, przedstawiała czwórkę postaci z klasycznych horrorów: Teksańskiej Masakry Piłą Mechaniczną, Hellraisera i Halloween.

20 kwietnia

Na dwa dni przed rozpoczęciem konwentu Warlord Games pokazało zawartość zestawu startowego do gry figurkowej Dr Who, który zawiera plastikowe figurki Daleków i Cybermenów. (A dzień przed imprezą starter był już dostępny w przedsprzedaży.)

22 kwietnia

Pora na pierwsze zdjęcia z samego Salute. Na stoisku North Star Military Figures zaprezentowano prototypowe modele z dwóch nadchodzących zestawów plastikowych: ludzkich poszukiwaczy przygód do gry Frostgrave: Ghost Archipelago i (najprawdopodobniej) goblina. Podobno ta druga figurka wraz z wydanymi niedawno krasnoludami i zapowiedzianymi elfami mają być przeznaczone do nowej gry Ospreya, która pozwoli toczyć duże bitwy w świecie fantasy.

W ramach dziwacznych modeli znów mamy do czynienia z wielkimi ślimakami, ale tym razem jeżdżą na nich francuskie gnomy z uniwersum Panzerfäuste.

23 kwietnia

Zrobimy małą przerwę na kolejną nowość z Polski: kwietniowe modele od Oddziału Ósmego. Wśród nich znalazły się współczesne śmigłowce AH-64D Apache Longbow i Super Frelon, samoloty Do 217E, Me 410, Spitfire IXc, La-7 i B-25H z czasów II wojny światowej oraz stodoła/magazyn.

I wracamy do Londynu. Miłośnicy konfliktów z XIX wieku pewnie ucieszą się na wieść, że Perry Miniatures przygotowuje francuskich szaserów z dwoma rodzajami kurtek do wyboru (na lata 1808–1813 i 1812–1815) oraz żonatych i nieżonatych zuluskich wojowników (a także brytyjską piechotę kolonialną, której nie pokazano na konwencie). Wszystkie wspomniane zestawy będą plastikowe.

Chyba najwięcej nowości można było zobaczyć na stanowisku Warlord Games. Wśród nich znalazło się aż siedem plastikowych zestawów: landsknechtów, ciężką kawalerię brytyjską z czasów napoleońskich, rosyjską piechotę z wojny krymskiej, Waffen-SS, Wolnych Ludzi ze świata gry Beyond the Gates of Antares, a także prezentowanych wcześniej brytyjskich/polskich spadochroniarzy i Königstigera.

Nowych modeli metalowych i żywicznych od Warlord Games też było co niemiara: napoleońscy marynarze, brytyjskie pojazdy i broń ciężka, którą planowano bronić Wysp przed niemiecką inwazją, australijskie Matyldy, Japończycy do gry Konflikt '47, kolejne postaci z serialu Dr Who… To tylko niektóre z nich, a więcej zobaczycie w galerii na profilu polskiego oddziału firmy.

24 kwietnia

Obecnie Battlefront Miniatures koncentruje się na nowej edycji Flames of War, ale na stoisku firmy na Salute wystawiono również dwa nowe radzieckie pojazdy do Team Yankee: T-64 i BTR-60. Widoczny na zdjęciu transporter jest żywicznym prototypem, ale ostatecznie model będzie dostępny w plastiku.

25 kwietnia

Dwa dni po imprezie w sieci pojawiły się zdjęcia ramki wspomnianej powyżej rosyjskiej piechoty z czasów wojny krymskiej od Warlord Games. Nie wygląda szczególnie zachęcająco, ale podejrzewam, że to nie wszystko, co znajdziemy w pudełku.

26 kwietnia

Kończymy już na dziś temat Salute i przechodzimy do kampanii crowdfundingowych. W poprzednim zestawieniu wspomniałem o kolekcji różnych nieumarłych stworów wyrzeźbionych przez Philipa Hynesa. 18 kwietnia na Kickstarterze ruszyła zbiórka na ich produkcję, a osiem dni później twórca zaprezentował ciekawy dodatkowy model – ożywionego minotaura.

Staram się nie wspominać o zapowiedziach popartych wyłącznie renderami, ale tym razem zrobię wyjątek, bo jestem wyjątkowo zaciekawiony. Mantic Games zbiera środki (albo prowadzi przedsprzedaż – zależy, jak na to spojrzeć) na serię plastikowych terenów: ogrodzeń, smoczych skarbów, skrzyń, beczek, śmieci leżących w lochach, a przede wszystkim mebli z najróżniejszych pomieszczeń. Zestawy pojawią się w normalnej sprzedaży w 2018 roku w cenie 29,99 dolarów.

27 kwietnia

Firma Crooked Dice zapowiedziała, że 1 maja w jej ofercie pojawią się widoczne poniżej mordercze rośliny. Wyglądają może nieco zbyt humanoidalnie, ale i tak nieźle nadadzą się do przeniesienia Dnia tryfidów na stół.

29 kwietnia

Na zakończenie wrócimy do kampanii March of the Dead, a to z powodu nowego modelu – wskrzeszonego, nieco nadgniłego jednorożca. W przyszłości dosiądzie go złowroga postać kobieca.

I to by było na tyle – oczywiście na dziś. Zapraszam do śledzenia strony, bo w tym tygodniu pojawi się na niej coś, czego dawno nie było: fabularyzowany raport bitewny.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes