logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 19 marca 2017

Patrząc na dobór nowości w dzisiejszym zestawieniu z niepokojem stwierdzam, że dominują w nim dwa motywy. Po pierwsze liczba pozycji fantasy jest nadzwyczaj wysoka, a oprócz nich znalazły się zaledwie trzy nowiny historyczne (i jedna niedobra wiadomość dla fanów sci-fi). Po drugie w ciągu ostatnich dwóch tygodni moją uwagę przykuły przede wszystkim prace dwóch rzeźbiarzy, którzy od pewnego czasu pojawiają się w Niszowych Niedzielach. Ale cóż począć, skoro ich prace są nie tylko liczne, ale i naprawdę dobre?

 

8 marca

Pierwszym z tych dwóch rzeźbiarzy jest Boris Woloszyn (wcześniej występujący na FB jako Boris Simiano), który zaprezentował klimatycznego szkieleta. Figurka powstała dla nowej brazylijskiej firmy, która ma niedługo ruszyć z kampanią na Kickstarterze.

9 marca

Nietrudno chyba zgadnąć, że drugim rzeźbiarzem jest Kev White. Wśród jego najnowszych prac znalazła się kolejna ukończona figurka z kampanii Kev White does Matt Dixon: Niska w zimowym stroju.

11 marca

Smutne wieści dla miłośników sci-fi w 15 mm: firma Critical Mass Games ogłosiła, że po 10 latach działalności 2 kwietnia zakończy swoją działalność i zamknie sklep. Do tego czasu można skorzystać z wyprzedaży ze zniżką 15%.

12 marca

W sklepie nowej, niemieckiej firmy HVM Workbench pojawił się limitowany zestaw trzech krasnoludzkich cywilów o dobrych proporcjach i ładnych detalach.

W poprzednim zestawieniu wspomniałem o przygotowywanym przez Fireforge Games zestawie służącym do konwersji historycznych rycerzy na bardziej fantastycznych. Od zeszłej niedzieli można zobaczyć galerię elementów, które mają wejść w skład Albion's Knights Plastic Set (bo tak ma się zwać wspomniany zestaw).

14 marca

I wracamy do Brazylii. Kolejną ciekawą pracą Borisa jest człowiek-bawół wyrzeźbiony dla sklepu Terrible Kids Stuff na podstawie ilustracji Karla Kopinskiego (jego prace możecie znać choćby z podręczników do Wh 40k i WFB).

Tego samego dnia Kev White zaprezentował kolejną damę w zimowych stroju: Bambi.

15 marca

A oto kolejny model od Borisa: uzbrojony we włócznię demon (sukkub?).

Dobierając ciekawe nowości do Niszowej Niedzieli staram się skupiać na modelach do gier, ale czasami trafiają się też produkty czysto kolekcjonerskie, o których nie sposób nie napisać. Tak jest w przypadku figurek Blacksmith Miniatures, których produkcję błyskawicznie ufundowano w ramach trwającej jeszcze zbiórki.

16 marca

Wracamy do Fireforge Games, a to za sprawą nowej skandynawskiej piechoty, która właśnie trafiła do przedsprzedaży.

Ostatnie rzeźby Borisa Woloszyna na dziś przedstawiają dwóch orków ubranych w kolczugi i uzbrojonych w szable. Klasyka.

17 marca

Dotychczas w dzisiejszym zestawieniu przyglądaliśmy się niemal wyłącznie modelom fantasy (lub nadającym się do fantasy), ale koniec zajęły wojska z XX wieku. Warlord Games przygotowuje trzy ciekawe zestawy dla pasjonatów walk na Pacyfiku: australijskich komandosów, plastikowy japoński czołg Typ 97 Chi-Ha i japońską piechotę z… bambusowymi kijami. Sądząc po reakcji polskiego środowiska, ten ostatni oddział cieszy się na stołach sporą popularnością.

19 marca

Drugą XX-wieczną pozycją jest zapowiedź radzieckiego czołgu T-44 od Khurasan Miniatures. Pojazd ten miał zastąpić T-34 jeszcze podczas II wojny światowej, ale ostatecznie nie został użyty bojowo - za to dalsze prace nad nim doprowadziły do stworzenia T-54.

Na samiuteńki koniec znowu wracamy do Hasslefree. Po długim oczekiwaniu jutro do sprzedaży ma trafić ród Jakevima, czyli grupka barbarzyńców o twarzach Keva White'a, jego żony i dzieci.

Mam nadzieję, że dzisiejsze zestawienie nie jest zbyt monotonne, a jeśli tak – postaram się temu zaradzić, zbierając ciekawe nowości do kolejnego odcinka Niszowej Niedzieli.

2009–2023, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes