logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 22 stycznia 2017

Witam w czwartą niedzielę stycznia i zapraszam do lektury kolejnego zestawienia figurkowych nowości. Dziś rozkład tematów jest dość równomierny. Dla miłośników fantastyki znalazłem coś z klasycznego fantasy, ciut mitologii, nieco science fiction i moje ulubione weird war. Z kolei pozycje historyczne nie ograniczają się wyłącznie do II wojny światowej i czasów późniejszych, jak to zwykle bywa; tym razem będzie też mowa o dwóch grach o starciach z XVII i XIX wieku.

 

10 stycznia

Zacznijmy od pozycji nietypowej, żeby nie powiedzieć dziwacznej. Na swoim blogu Pedro Ramos zaprezentował zdjęcia goblińskiego kamerzysty na squigu, którego będzie można kupić w sklepie Hungry Troll.

Z kolei ekipa Hitech Miniatures pokazała na swoim FB rzeźbę siedzącego cyborga, który świetnie sprawdzi się np. jako cel misji w 41. tysiącleciu. Równo dziesięć dni później model trafił do sprzedaży.

13 stycznia

Na stronie Warlord Games pojawiła się garść nowości do Bolt Action i Konflikt '47. Miłośnicy II wojny światowej mogą sobie sprawić oddział 10 radzieckich weteranów w zimowych strojach maskujących lub wspomniany już wcześniej plastikowy czołg KW-1/KW-2 (dołączony desant okazał się być ramką zwykłej piechoty). Dla grających w Konflikt '47 przewidziano za to wieżę z bronią energetyczną do czołgu KW, sowieckich niedźwiedzioludzi, niemieckich spadochroniarzy z plecakami odrzutowymi oraz brytyjską piechotę automatyczną (moich faworytów).

Oglądacie serial animowany Star Wars Rebels? Jeśli tak, to pewnie ucieszy Was wiadomość o tym, że wśród trzech nowych zestawów do Imperial Assault znalazły się modele Hery Syndulli i Choppera. Oprócz nich do sklepów trafią także Jawowie oraz zestaw z imperialnymi robotami: 0-0-0 i BT-1.

14 stycznia

W sklepie Studio Miniatures w końcu pojawiły się modele postaci filmowych z zeszłorocznej zbiórki na Kickstarterze. Moimi faworytami są baron Frankenstein, John Rambo i Lawrence z Arabii.

16 stycznia

Z okazji mijającego w tym roku 25-lecia firmy, Reaper Miniatures będzie co miesiąc wydawać specjalny, limitowany model. Pierwszy z nich przedstawia uosobienie Śmierci z jej tradycyjnymi atrybutami: kosą i klepsydrą. Oprócz tego na stronie pojawiły się też zwykłe styczniowe nowości, wśród których znajdziemy tancerkę Nemesrę, Ducha Jesieni, niepełnoletnich poszukiwaczy przygód, sprzedawczynię ryb i staruszkę, króla zjaw Murkillora, nietoperzołaka, wampirzycę Siobhanę i dwie postaci ze świata gry Pathfinder.

18 stycznia

Kev White na swoim profilu zaprezentował kolejne postaci wyrzeźbione w ramach kampanii Kev White does Matt Dixon: Matta-malarza i ubraną łuczniczkę Niskę.

Od kilku dni obserwuję na FB drugiego rzeźbiarza: Borisa Simiano. Spośród jego ostatnich prac moją uwagę przykuli ork i krasnolud dla Zealot Miniatures.

Już kilkukrotnie myślałem nad uwzględnieniem w swoich zestawieniach zbiórki na grę Mythic Battles: Pantheon, ale z zasady staram się nie publikować renderów (przemilczmy figurki od FFG powyżej…). Na szczęście cztery dni temu pojawiły się zdjęciach z imprezy z okazji udanej kampanii, na których można zobaczyć nie tylko wiele uśmiechniętych twarzy, lecz także pomalowane figurki.

19 stycznia

Kontynuując temat crowdfundingu, chciałbym zwrócić Waszą uwagę na rozpoczętą niedawno skromną zbiórkę na modele kosmicznych szumowin i szmuglerów, zarówno organicznych, jak i mechanicznych. Wśród nich będzie też jeden większy model limitowany, który wygląda zupełnie jak przedstawiciel pewnej wymarłej rasy z 40. milenium…

Na stronie Bogów Wojny pojawiło się ogłoszenie o poszukiwaniu osób, które chciałyby testować drugą grę z serii, tym razem poświęconą wojnie secesyjnej. Może wśród naszych czytelników znajdą się chętni?

20 stycznia

A skoro już poruszyłem temat nadchodzących polskich gier, to wspomnę także o Saber & Blood, w której przyjdzie nam pokierować grupką awanturników w XVII-wiecznej Rzeczypospolitej. Ma to być połączenie karcianki i planszówki, ale figurki też będą dostępne – takie jak widoczny poniżej kozacki ataman.

Na sam koniec przenieśmy się w nieco nowsze czasy. Armies Army od pewnego czasu publikuje rendery ciekawych pojazdów z okresu zimnej wojny, a teraz na profilu firmy pojawiły się zdjęcia pierwszych egzemplarzy sprzętu dla Nationale Volksarmee: BTR-60 i T-55 (dostępne w wersjach A i AM).

I to tyle na dziś. Kolejne zestawienie pojawi się 5 lutego, a tymczasem zapraszam do regularnego obserwowania naszej strony – w międzyczasie na pewno pojawią się recenzje modeli, a być może także krótki raport…

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes