logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 8 stycznia 2017

Rok 2017 rozpoczęliśmy już recenzją, a teraz przyszła pora na pierwszą odsłonę Niszowej Niedzieli. Co prawda okres przedsylwestrowy nie przyniósł zbyt wielu ciekawych nowości, a w pierwszym tygodniu stycznia wydawcy dopiero zaczęli się rozkręcać, jednak udało się zebrać nieco ciekawych pozycji. Tym razem dominuje wśród nich nie fantasy ani sci-fi, ale pierwsza połowa XX wieku, szczególnie w wersji nieco ubarwionej.

 

28 grudnia

Brakuje Wam dynamicznych modeli czarowników? W takim razie mogą Was zainteresować nowe rzeźby Borisa Simiano. Niestety, wadą może okazać się ich skala: 32 mm.

30 grudnia

A jeśli zamiast fantasy wolicie niesamowite przygody osadzone w pierwszej połowie XX wieku, zajrzyjcie do sklepu Pulp Alley, gdzie pojawiła się grupka podniebnych piratów płci żeńskiej.

31 grudnia

Ostatnią nowością 2016 roku, o jakiej dziś wspomnę, jest zapowiedź nowego podręcznika z serii Frostgrave. Nie będzie to jednak kolejny dodatek, a osobna gra osadzona w tym samym świecie, zatytułowana Frostgrave: Ghost Archipelago. Tym razem drużyny graczy wyruszą nie do mroźnego miasta, a na tytułowy, tajemniczy archipelag. Na czele grup awanturników staną Spadkobiercy – potomkowie osób, które zyskały nadludzkie moce po wypiciu wody ze źródła ukrytego na jednej z wysp.
Podoba mi się zmiana miejsca akcji, ale nowy rodzaj głównych bohaterów wskazuje, że system aktywacji – który zupełnie nie przypadł mi do gustu – pozostanie bez zmian.

2 stycznia

Nowy rok rozpoczniemy również od zapowiedzi nowej gry, tym razem produkcji… Games Workshop. Jej tytuł to Gangs of Commorragh i – jak pewnie domyślają się znawcy Wh40k – traktuje o walkach band Mrocznych Eldarów. W pudełku nie znajdziemy nowych figurek (będzie zawierać znane modele Hellions i Reavers), ale dołączone do nich zasady mają pozwalać szybkie pojedyncze rozgrywki lub dłuższe kampanie. Czyżby szykował się powrót Gorkamorki, tylko w innych realiach?

4 stycznia

Z kolei pierwszy akcent polski na 2017 rok powinien zainteresować fanów dieselpunka i weird war. Na grupie Weird WWII na FB pojawiły się kolejne zdjęcia pierwszych odlewów figurek do Blood & Steel. Na kolejne będziemy musieli jednak poczekać, bowiem inne obowiązki autora opóźniły prace nad systemem i kolejnymi modelami.

Jedną z typowych scenerii pulpowych przygód były ukryte krainy, w których przetrwała prehistoryczna fauna. A czyż jest jakiś straszniejszy jej przedstawiciel od Tyranozaura? Niedługo będzie można kupić tę bestię w skali 28 mm (i z piórami) od Khurasan Miniatures.

5 stycznia

Na okładce nowego wydania czasopisma Wargames, Soldiers & Strategy zaprezentowany zdjęcia nowych modeli do Bolt Action: amerykańskich haubic 75 mm i 105 mm, Joachima Peipera dołączanego do podręcznika o ofensywie w Ardenach (niezbyt dobry wybór moim zdaniem) oraz najciekawszej pozycji: plastikowego zestawu z czołgiem KW-1 lub KW-2. (Później na stronie francuskiego oddziału Warlord Games pojawiła się informacja, że w zestawie z KW znajdziemy też figurki desantu.)

Tego samego dnia niemiecka firma Heer46, znana wcześniej głównie z modeli prototypowych pojazdów z czasów II wojny światowej, rozpoczęła zbiórkę na figurki niemieckich strzelców górskich z tego samego okresu. I poszło nieźle – już udało się zdobyć kwotę ponad trzykrotnie większą od minimalnej, a zostały jeszcze 22 dni kampanii!

5 stycznia

W październiku zeszłego roku Knight Models, znane z modeli i gier osadzonych w uniwersach DC i Marvela, zapowiedziało powstanie gry o Harrym Potterze. Teraz pokazano pierwszą figurkę (chyba że jakąś przeoczyłem): Alastora Moody'ego. Niestety skala 35 mm poważnie ograniczy jego użyteczność.

6 stycznia

Wracamy do Warlord Games, lecz tym razem do Konflikt '47. W sklepie pojawiły się osobne główki dla piechoty amerykańskiej, brytyjskiej i niemieckiej – niektóre klimatyczne, inne mocno kiczowate. Wszystkie są za to pieruńsko drogie: 6 funtów za 5 sztuk!

A na koniec coś dla miłośników nietypowych terenów. W ofercie Black Grom Studio pojawił się żuraw w skali 28 mm, w sam raz zarówno do tajnej fabryki cudownej broni, jak i do bardziej konwencjonalnych miejsc.

 I tym przemysłowym akcentem kończymy dzisiejsze zestawienie. Liczę, że kolejne będzie już dłuższe – ale o tym przekonamy się za dwa tygodnie.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes