logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 11 grudnia 2016

Ledwie skończyły się obniżki z okazji Czarnego piątku, a już zaczęły pojawiać się pierwsze promocje świąteczne. Na szczęście towarzyszy im także ożywienie wydawnicze, dzięki któremu pierwsze grudniowe zestawienie jest dość obszerne. A jakby tego było mało, obok zapowiedzi i nowości w najróżniejszych klimatach od wielu mniej i bardziej znanych firm pojawiły się też dwie nietypowe pozycje: zdecydowanie nieniszowa figurka oraz dodatek specjalny. Zaciekawieni? Zapraszam do lektury!

 

29 listopada

Dzisiejsze wydanie otwiera zestaw dwóch nowych scenariuszy do Arkeo Obskura, gry w klimatach grozy napisanej przez Massimo Torrianiego. W pierwszym grupka komandosów próbuje odzyskać dane na temat groźnego wirusa z ośrodka badawczego pełnego mutantów (oczywiście powstałych w wyniku zarażenia obiektem badań), zaś w drugim ten sam zespół stara się uratować naukowca, który akurat był na urlopie w pobliskim mieście.

30 listopada

Z okazji Bożego Narodzenia wiele firm wydaje specjalne modele, zazwyczaj przedstawiające świętego Mikołaja lub kogoś w jego stroju. Jednak w North Star Military Figures postanowiono przygotować coś oryginalniejszego, a efektem tych starań są figurki postaci z Opowieści Wigilijnej Dickensa.

2 grudnia

W poprzedniej Niszowej Niedzieli pokazywałem broń do modeli Rubicon Models, a teraz mam okazję zaprezentować projekty figurek — a konkretniej obsługi MG-42 na trójnogu. Na szczególną uwagę zasługuje pomysł odlania „prostej” taśmy amunicyjnej i dołożenia specjalnej formy, na której można nadać jej odpowiedni kształt.

Tego samego dnia na stronie Warlord Games pojawiły się studyjne zdjęcia dwóch nowych radzieckich oddziałów do gry Konflikt '47. Piechota w pancerzach wspomaganych szczególnie do mnie nie przemawia (choć ze względu na swoją toporność bardziej podoba mi się od niemieckiej czy amerykańskiej), za to nie do końca udani mutanci prosto z Syberii wypadają naprawdę nieźle (gdyby jeszcze mieli jakieś historyczne peemy…).

3 grudnia

Chwilowo przenosimy się do współczesności: Khurasan Games zaprezentowało żywiczne elementy 15 mm modelu czołgu T-64BV.

4 grudnia

I znowu wracamy do czasów II wojny światowej. Firma braci Perrych przygotowuje solidne wsparcie dla 28 mm Brytyjczyków: armatę 5,5 cala z obsługą, ciągnik artyleryjski Matador, wóz dowodzenia Dorchester i samobieżne działo Deacon (oba na podwoziu Matadora). A jeśli ktoś woli konflikty dziewiętnastowieczne, mogą go zainteresować żołnierze regularnej armii afgańskiej z czasów II wojny brytyjsko-afgańskiej.

6 grudnia

Choć nasze zestawienie poświęcone jest nowościom niszowym, od czasu do czasu Games Workshop wydaje coś, o czym aż żal nie wspomnieć. Tak jest w przypadku limitowanej figurki przygotowanej z okazji premiery dodatku Imperial Agents, która przedstawia Siostrę Bitwy znaną z kultowej ilustracji Johna Blanche'a.

7 grudnia

A skoro już mówimy o 40. tysiącleciu, to czeska firma Trolls Under the Bridge postanowiła znów igrać z ogniem i wydała 6 mm miłośników mordu na motocyklach.

Czas wrócić do mało znanych firm. Flytrap Factory przygotowuje kolejną przerysowaną, acz klimatyczną figurkę: druida Randorfa.

8 grudnia

Rubicon Models zasłużyło na ponowną wzmiankę w dzisiejszym zestawieniu, a to za sprawą zestawu ulepszeń do transporterów M3 i M3A1. Znajdziemy w nim plandeki do nakrycia obu modeli, a także części potrzebne do przerobienia ich na M21 Mortar Motor Carriage z moździerzem 81 mm (albo zbudowania osobnego moździerza – oczywiście z załogą).

9 grudnia

Ostatnimi historycznymi pozycjami w dzisiejszym zestawieniu są posiłki dla bloku wschodniego do Team Yankee: enerdowska piechota zmotoryzowana, T-55AM2, BRDM-2, 9P148 Konkurs (na Zachodzie znany jako AT-5 Spandrel) i 9P31 (SA-9 Gaskin). Niestety, wszystkie modele pojazdów są żywiczno-metalowe.

Grudniowe nowości do gry Kensei z pewnością zainteresują każdego miłośnika nieumarłych i Japonii. Znalazły się wśród nich ożywione ciała chłopów nazywano Dorotabō, upiorne psy lub wilki, upiorny dowódcy wojskowy i straszny Tenome z oczami w dłoniach.

Na sam koniec zostawiłem kolejną rzeźbę Keva White'a przygotowaną w ramach kampanii Kev White does Matt Dixon: nagą szamankę Boudi.

I tak dotarliśmy do ostatniej nowości w dzisiejszym zestawieniu. Nie jest to jednak koniec, bowiem dziś mam dla Was…

Dodatek specjalny!

W grudniu 2014 i 2015 roku przygotowałem przeglądy katalogów Zvezdy na następny rok. W obu zapowiedziano ciekawe nowości dla miłośników skal 1/72 i 1/100, w tym bardzo lubiane przeze mnie pojazdy z serii Art of Tactic.

Katalogi na rok 2017 pojawił się na VKontakte mniej więcej w połowie listopada, ale ich zawartość była dla mnie sporym rozczarowaniem (ciekawi mogą pobrać zbiorczy PDF stąd). Zestawów, które nadadzą się do wargamingu, jest niewiele, ale a nuż kogoś zainteresują, więc postanowiłem o nich wspomnieć w dodatku specjalnym.

Miłośnicy gier o II wojnie światowej toczonych w skali 1/72 będą mogli zakupić cztery nowe pozycje: Jagdpantherę, Tygrysa Królewskiego oraz niemieckie i radzieckie dowództwa w mundurach zimowych (te dwa zestawy pochodzą z serii Art of Tactic). Dla fanów modeli 1/100 przewidziano tylko dwie nowe pozycje, zahaczające nieco o alternatywną historię: czołgi IS-3 i… Maus (a także opóźnionego Jagdtigera i Jagdpantherę, które miały ukazać się w tym roku). I to by było na tyle.

To wiadomością kończymy dzisiejsze zestawienie. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2018, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes