logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Niszowa Niedziela - 13 listopada 2016

Listopad mamy w pełni, za oknem pojawiają się pierwsze oznaki zimy, a w sklepach – pierwsze oferty świąteczne. A co słychać w naszym światku? Bożonarodzeniowe ożywienie jeszcze się na dobre nie rozpoczęło, ale nie można narzekać na brak interesujących nowości. Szczególnie zadowoleni mogą być miłośnicy przygód w mniej lub bardziej odległych galaktykach oraz fani plastikowych pojazdów z czasów II wojny światowej, choć znalazłem też i parę ciekawostek w klimatach fantasy.

 

1 listopada

North Star Military Figures rozpoczął przedsprzedaż Rogue Stars – nowej gry typu skirmish w klimatach science fiction, którą napisał autor Song of Blades and Heroes. Oprócz samych zasad można też kupić oldschoolowe, ale klimatyczne figurki kosmicznych awanturników, wśród których znalazł się jeden limitowany model.

3 listopada

Następna nowość ucieszy zapewne zagorzałych fanów doktora Who. Do wydawanej przez Warlord Games gry Into the Time Vortex ukażą się plastikowe figurki Daleków.

5 listopada

Pierwsza z prezentowanych dziś kampanii crowdfundingowych jest kolejnym dowodem na to, że ten sposób zbierania funduszy pozwala realizować bardzo dziwne pomysły. Pod koniec października firma Toad King Castings ruszyła ze zbiórką na modele grzyboludzi… i zebrała tyle środków, że poszerza linię o kolejne modele.

6 listopada

Warlord Games i Italerii kontynuują współpracę nad nowymi plastikowymi modelami pojazdów w skali 1/56, której najnowszym owocem jest niszczyciel czołgów M18 Hellcat.

7 listopada

Ale konkurencja również nie spoczywa na laurach! Rubicon Models niedawno pokazało złożone modele motocykla BMW R75, który zapowiedziano parę miesięcy temu. Pełną galerię znajdziecie tutaj.

8 listopada

Po tygodniu od rozpoczęcia przedsprzedaży Rogue Stars do Nickstartera dodano kolejne modele (wszystkie pięć można zobaczyć na profilu North Star).

Inną nowością, która może zainteresować fanów skirmishy sci-fi, są zestawy broni ręcznej od White Tree.

Na stronie Keva White'a pojawiły się zdjęcia nowej, ubranej wersji liczycy Ksenii. Przepraszam, że tak zanudzam Was tym modelem, ale po prostu bardzo mi się podoba we wszystkich wariantach.

9 listopada

Gonzo z Black Grom Studios pracuje nad własną, drewnianą wersją drezyny Snotlingów – jednej z bardziej odjechanych maszyn wojennych WFB. Gdzie ja posiałem moich zielonych kurdupli…

Po BMW na profilu Rubicon Models pojawiły się zdjęcia różnych wersji Jeepów, które będzie można złożyć z jednego plastikowego zestawu

11 listopada

Drugą ciekawą rzeźbą Keva jest arcybaron Glossus von Drumpf, który ma bardzo prostą receptę na problemy z Fremenami – wybudować mur!

A na sam koniec dzisiejszego zestawienia po raz trzeci wspomnę o North Star Military Figures – lecz tym razem nie z powodu Rogue Stars. Firma pokazała figurkę Chilopendry, demona z Forgotten Pacts, ostatniego dodatku do Frostgrave. Model ten nie został ufundowany w ramach przedsprzedaży, ale i tak będzie można go kupić.

Tym demonicznym akcentem kończymy dzisiejszą Niszową Niedzielę. Kolejna ukaże się 27 listopada, ale zachęcam do odwiedzania naszego portalu w międzyczasie – w przygotowaniu jest między innymi raport ze starcia w odległej przyszłości.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2018, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes