logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Q Workshop - Dice Macabre

Dziś na moim blogu Danse Macabre (i gościnnie na portalu TheNode.pl) mam dla szanownego państwa-draństwa opis zestawu kostek o jakże adekwatnej nazwie Dice Macabre. Jakiś czas temu firma Q-Workshop uruchomiła na KS zakończoną sukcesem kampanię, dzięki której otrzymałem widoczny na zdjęciach poniżej komplet wielościennych kostek.

W obronie „pasożytnictwa”

Pod koniec zeszłego tygodnia natrafiłem na artykuł „Kwestia 'Lady in Red' - inspiracja czy pasożytnictwo?” traktujący o modelach mocno inspirowanych cudzymi pracami. Jako miłośnik takiego rodzaju figurek, poczułem chęć wzięcia ich w obronę. A że już od pewnego czasu miałem ochotę na figurkową polemikę, zdecydowałem się zrobić to w formie felietonu.

Stary, gdzie moja macka?

Większość z nas, miłośników fantastyki, choćby słyszała o Howardzie Philipsie Lovecrafcie. Nawet Ci, którzy nigdy nie czytali jego opowiadań, świadomie czy nie zetknęli się z innym dziełem, którego twórcy czerpali inspirację z dzieł Samotnika z Providence. Bardzo często słychać, że dana gra, film czy komiks są „lovecraftowskie”. Ale cóż ten przymiotnik znaczy?

„Dobry system jest jak pelargonia” - wywiad z Marcinem Gerkowiczem

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, pierwszego września rusza sprzedaż Hind Commandera, nowego systemu bitewnego twórcy Sturmovik Commander. Z tej okazji zapraszam do przeczytania ekskluzywnego wywiadu udzielonego TheNode.pl przez autora systemu, Marcina Gerkowicza.

Warheim - wywiad z Quidamcorvusem, twórcą systemu

Z dwóch systemów bitewnych na naszych oczach powstaje zacna hybryda. Co otrzymamy po połączeniu zalet gry Warhammer Fantasy Battle oraz Mordheim? Takie rzeczy tylko w kraju nad Wisłą! Zapraszam do lektury wywiadu z twórcą systemu skirmishowego Warheim, quidamcorvusem.

 

Borsucze bajdurzenia IV

U Was też wiosna już rozkwita? Bo ja z nieskrywaną radością obserwuję powolny odwrót śniegu z warszawskich ulic. Mam nadzieję, że zamieni się on wkrótce w paniczną ucieczkę, wszystkie gówna zalegające pod tym białym syfem spłyną razem z nim i będziemy mogli się cieszyć grzejącym słońcem i zieloną trawką.

Borsucze bajdurzenia III

Nie wiem, czy to wpływ zalegających mas śniegu, czy też może rosnące zniecierpliwienie w oczekiwaniu na upragnioną Wiosnę. Albo niedobór światła słonecznego od życia w ciemni. W każdym bądź razie ostatnio nie mam nastroju do myślenia o naszym kochanym półświatku - raczej odczuwam pociąg do komentowania rzeczywistości. Z naciskiem na krytykę.

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes