logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Reaper Miniatures - Dr Friedman, Mad Scientist

Czas na kolejny model od Reaper Miniatures. Po przyjrzeniu się trzem plastikowym figurkom z serii Bones dziś na warsztat trafi rzeźba odlana w metalu: dr Ervin Friedman, Mad Scientist, z serii Chronoscope.

Figurka zapakowana jest w przezroczysty blister z kartonowymi plecami. Z tyłu wypisano wszelkie ostrzeżenia o tym, żeby się nie bawić, bo to przecież nie zabawka!

W opakowaniu znajdziemy jeden model i okrągłą podstawkę 30 mm z rantem.

Szalony naukowiec został odlany z białego metalu. Zakupiony przeze mnie model nie miał żadnych ubytków, a linie podziału były niewielkie. Znalazło się za to kilka nadlewek, zwłaszcza przy skraju płaszcza — jednak nie jest to nic, z czym trudno sobie poradzić.

Figurka przedstawia naukowca w okularach z rozwichrzonymi włosami, ubranego w fartuch laboratoryjny, spodnie i kamizelkę. Pozycję ma dramatyczną: patrzy na wzniesiona do góry fiolkę z wyrazem, który można uznać za triumfujący... a może przestraszony? Tak czy inaczej pomimo tego, że figurka stoi, to dzięki uniesionej ręce i rozwianemu fartuchowi poza jest całkiem dynamiczna.

Postać nadaje się do steampunku, współczesności, niedalekiej przyszłości oraz wszystkich innych uniwersów, w których wynaleziono fartuch laboratoryjny. Może być zarówno szalonym naukowcem przywołującym straszne bestie, jak i asystentem laboratoryjnym lub naukowcem do uratowania.

By niepotrzebnie nie przedłużać: Ervin Friedman to świetny model. Gorąco polecam go wszystkim fanom złych, jak i dobrych naukowców, których trzeba odpowiednio powstrzymać albo uratować.

Na koniec pozostało nam jeszcze tylko porównanie wielkości. Od lewej do prawej: Shadow Warrior (Games Workshop), Dyniaq (Spellcrow), omawiany naukowiec oraz Space Marine (ponownie Games Workshop).

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes