logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Werewoolf Miniatures - Zwabenland Landsknecht

Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht to pierwszy model od Werewoolf Miniatures, który znalazł się w mojej kolekcji. Figurka w trakcie rozgrywek w Warheim FS występować będzie w roli Najemnego Ostrza — Ochroniarza.

Figurkę Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht otrzymałem zapakowaną w strunowy worek, który z kolei został umieszczony w kartonowym pudełku. Wewnątrz opakowania znalazły się także pianki zabezpieczające żywiczne elementy przed uszkodzeniem.

Model w skali 28 mm został odlany w szarej żywicy, na figurce znalazłem kilka nadlewek i linii podziału formy, które jednak były łatwe do usunięcia.

Złożoną z pięciu części figurkę skleiłem za pomocą kleju cyjanoakrylowego i sztyftów wykonanych ze spinacza biurowego. Model można złożyć w dwóch wariantach, wybierając wedle uznania głowę w hełmie lub w kapeluszu. Ja wybrałem głowę w zdobionym piórami kapeluszu, zaś hełm po odcięciu niepotrzebnych już elementów przymocowałem do pasa, powiększając bogate i tak wyposażenie Ogra.

Model Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht świetnie nadaje się na figurkę Ochroniarz służącego w kompaniach ludzi z Imperium i właśnie w takim charakterze będę wystawiał Ogra w trakcie rozgrywek w Warheim FS.

Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht odziany został w spodnie i kurtę z bufiastymi nogawicami i rękawami. Stwór chroni swe nogi oraz ramiona nagolennicami i naramiennikami, zaś na swój brzuch nałożył nabrzusznik zdobiony imperialnym orłem. Do pasa przytroczone ma sakwy i manierki, zaś przez ramię przerzucił schwytane ptaki. Ogr nałożył na łeb zdobiony piórem kapelusz, a w dłoniach trzyma pęto kiełbasy i złożony z halabardy i wielkiego miecza oręż, który wokół styliska ma owinięte kolejne pęto kiełbasy.

Jedyne, co mi się nie podoba, to dzierżony przez Ogra oręż, który docelowo zamierzam skonwertować. Jeśli szanowne państwo-draństwo dobrze przyjrzy się fotografiom, z pewnością zauważy miejsce, w którym przeciąłem drzewce. Ogrowi pozostawię wielki miecz, zaś w miejscu cięcia umieszczę głowicę w kształcie czaszki.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes