logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Micro Art Studio – XIXth cent. Block of Flats

Dzięki uprzejmości Micro Art Studio wszedłem w posiadanie budynku produkowanego do gry Wolsung Steampunk Skirmish Game – XIX wiecznej kamienicy. Ponieważ budynek przeznaczony jest do Wolsunga, jest dopasowany do skali 28mm. Myślę, że będzie się dobrze sprawdzał we wszystkich settingach stempunkowo-pulpowych.

 

Budynek otrzymujemy w 8 arkuszach: 6 z nich jest z grubego 3 mm HDFu a dwa pozostałem z wersji 1 mm w kolorze białym. W zestawie znajduje się również kartka z nadrukiem przednim oraz dwustronna kartka z instrukcją składania.

Na początku trzeba zaznaczyć: kiedy wycinacie części z płyt, musicie być bardzo uważni. Bardzo, bardzo uważni. Wiele elementów budynku jest bardzo cienkich, a jednocześnie mocno przytwierdzonych do arkusza. Duże elementy odchodzą łatwo, ale wypychanie malutkich to katorga, którą okupiłem kilkoma połamanymi częściami. Na szczęście materiał dobrze reaguje z wikolem, więc nie było problemu z naprawą. Jednak uwaga i przede wszystkim cierpliwość są bardzo zalecane.

Gdy już wypchnąłem elementy i zabierałem się do składania, okazało się, że instrukcja jest beznadziejna. Nie opisuje etapu po etapie, a tylko wybrane fragmenty budowy, zaś zdjęcia nie pokazują tego, czego człowiek oczekuje od nich w danym momencie. Warto też zaznaczyć, że elementy nie są w żaden sposób ponumerowane, co utrudnia znalezienie odpowiednich części. Na szczęście na stronie MASu można znaleźć wideo pokazujące, jak złożyć budynek w całości. Ono również nie jest idealne: brakuje na przykład przedstawiania z bliska elementów, których używa budujący, a miejscami kamera jest źle ustawiona. Mimo to sam proces jest przedstawiony tak, że można sobie bez problemu poradzić z budową.

Kiedy już przebrniemy przez etap dochodzenia, której części powinniśmy użyć, zaczyna się robić przyjemnie. Wszystkie elementy są idealnie spasowane, wchodzą gładko i zostają w miejscu tak, jak chcemy. Poza kilkoma zewnętrznymi elementami nie potrzeba używać kleju, budynek trzyma się w całości sam. Spasowanie elementów jest rewelacyjne.

Etap składania jest dosyć długi i szczegółowy, jednak kiedy już skończymy, naszym oczom ukaże się rewelacyjny fragment terenu: dwupiętrowy budynek  z ruchomym dachem i piętrem. Oba piętra łączą schody (na których spokojnie można postawić figurki), a w środku mamy ściany do ustawienia wedle własnego widzimisię. W dodatku ułożenie materiałów i kolorów całkiem dobrze wygląda nawet bez malowania. Aż chce się grać!  Warto zaznaczyć, że po budowie zostaje też parę części zapasowych.

Ostatecznie uważam, że XIX wieczny budynek od Micro Art Studio jest pozycją godną polecenia. Wprawdzie potrafi napsuć krwi w trakcie konstrukcji, jednak efekt finalny w całości wynagradza nam wysiłek. Jestem pewny, że nie będziecie żałować ani jednej złotówki na niego wydanej.

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes