logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Zen Terrain - Nakładki Oriental

Ostatnio szukając inspiracji do malowania Wolsungowej Triady trafiłem na stronę polskiej firmy Zen Terrain, która ma w swej ofercie nakładki na podstawki w stylu orientalnym. Niewiele myśląc zamówiłem dwa zestawy, a moimi przemyśleniami na ich temat zaraz się z Wami podzielę.

Zacząć należy od tego że nakładki są dostępne w różnych rozmiarach (25mm, 40mm i 55mm) oraz grubościach (0,5mm, 1,5mm oraz 3mm) i wykonane są z twardej tektury, poza nakładkami o grubości 3mm, które są wykonane z HDF. Recenzja ta dotyczyć będzie 25mm o grubości 1,5mm, bowiem tylko takie zamówiłem.

Nakładki przyszły luzem w kopercie, która była jednak zabezpieczona folią bąbelkową i zwyczajną czarną folią, także nie było mowy o uszkodzeniach. Pomimo tego, że zamówiłem dwa zestawy nakładek, wszystkie przyszły w jednej kopercie, nierozdzielone.

Podstawki wykonane są z grubej tektury, która jest wystarczająco twarda, żeby się nie psuć, i elastyczna, żeby się nie łamać. Nawet po nawierceniu dziurek na pin materiał nie wydawał się bardzo podatny na złamanie (oczywiście do granic rozsądku). Jedyną wadą, którą jak do tej pory zauważyłem, jest to, że nakładki są minimalnie za szerokie, żeby wejść w miejsce na podstawkach 30mm (tych z opuszczonym środkiem).

Jest 5 wzorów nakładek, wszystkie różne, a jednocześnie na tyle podobne do siebie, żeby można było mówić o unifikacji podstawek. Wszystkie utrzymane w klimacie Dalekiego Wschodu nadają się moim zdaniem do wszystkich frakcji, które wzorują się na takich klimatach, np. Ten Thunders z Malifaux czy Triada Lotosowego Smoka z Wolsung SSG.

Poza oczywistym zastosowaniem – urozmaiceniem podstawek – przyszło mi do głowy, że osoby posiadające aerograf mogłyby wykorzystać nakładki jako wzorniki do robienia znaków. Można też wykorzystać je jako elementy dekoracyjne w terenach, na przykład do spersonalizowania siedziby frakcji.

Podsumowując, jeśli szukacie szybkiego sposobu na zrobienie podstawek w klimatach Kraju Kwitnącej Wiśni, szczerze zachęcam do wypróbowania nakładek Zen Terrain – nie powinniście być zawiedzeni. Przy okazji warto dodać, że firma ma również w ofercie nakładki w stylu futurystycznym, które mogą trafić w gusta fanów SF.

Tyle na dzisiaj, do usłyszenia!

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2018, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes