logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Reaper Miniatures - Roshtan the Green, Arch Druid

Jak zapewne większość z szanownego państwa-draństwa, także ja mam dużo więcej pomysłów niż czasu na ich realizację. Choć obecnie pracuję nad kompanią Strażników dróg z Averlandu, a następna w kolejce czeka makieta kolejnego budynku do Oldenlitz, to wymyśliłem sobie nową wersję dioramy z Magistrami Magii - tym razem jednak z użyciem figurek od Reaper Miniatures. Stąd dziś, w ramach krótkiej przerwy od recenzji produktów ze stajni Ristuls Extraordinary Market, przygotowałem prezentację modelu Roshtand the Green, Arch Druid, który na dioramie oraz w trakcie rozgrywek w Warheim FS pełnił będzie rolę Magistra Bursztynu władającego Magią Ghur.

Figurka Roshtanda zapakowana została przez ekipę z Reaper Miniatures w blister wykonany z tworzywa sztucznego i tektury, na którym umieszczono logo firmy, nazwę modelu (nieco inną, niż w sklepie internetowym firmy - przyp. Sarmor) oraz wszelkie inne niezbędne informacje.

Blister zawiera odlaną wraz z podstawką figurkę Roshtand the Green, Arch Druid. Model odlany został w białym metalu. Nie zauważyłem praktycznie żadnych nadlewek, choć w kilku miejscach widoczna była linia podziału formy.

Choć figurka wykonana została w skali 28 mm, to jak szanowne państwo-draństwo może zauważyć na ostatnim zdjęciu, model Druida przewyższa niemal o głowę swoich odpowiedników z GW.

Wyrzeźbiony przez Tre Manora model Roshtanda to ciekawa i bogato wyposażona figurka. Zarówno drewniany kostur, wisiory z runami jak i inne utensylia sprawiają, że model z powodzeniem może w uniwersum Warhammer Fantasy pełnić rolę Magistra Magii z Kolegium Bursztynu.

Jak już napisałem w przypadku recenzji modelu Mariusa Burrowella, odlewom od Reaper Miniatures, jeśli porównać je z produktami od GW, brakuje nieco ostrości detali. Jest to jednak różnica na tyle nieznaczna, że w pełni rekompensuje ją znacznie niższa cena figurki.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes