logotype

Lead Adventure - Powder Pigs 2

W ostatni piątek wakacji zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure. Dzisiaj zaprezentuję drugi zestaw świniopasa oraz jego wybuchowej trzody, którzy w Warheim FS pojawią się u boku Postaci Dramatu - Johanna Schweinepulvera, Świniopasa z Oldenlitz. Model, który będę wystawiał jako inżyniera-świniopasa, widoczny jest na ostatnim zdjęciu. Choć przyznać muszę, że cały czas zastanawiam się, czy nie skonwertować modelu chorążego od Lead Adventure, bo w obecnej figurce brakuje mi trochę świńskich akcentów - ale o samym modelu napiszę więcej w przyszłym tygodniu.

Szanowne państwo-draństwo wybaczy ale w poniższym tekście, z wiadomych powodów, pojawią się liczne powtórzenia z poprzedniej recenzji.

Świnie w proszku wraz z poganiaczem, podobnie jak prezentowane wcześniej figurki od Lead Adventure, zostały zapakowane w przezroczysty blister, wewnątrz którego znajdziemy także okrągłe podstawki 25 mm oraz grubą gąbkę, która ma chronić zawartość. W blistrze znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Zestaw zawiera dwie figurki przedstawiające świnie, jeden model świniopasa oraz dwie beczki z prochem (BRU-76 Powder Pigs 2 (3)). Modele w skali 28 mm zostały odlane w białym metalu. Egzemplarze, które zakupiłem, praktycznie nie posiadały nadlewek, zaś linie podziału były niewielkie i łatwe do usunięcia.

Jak już napisałem wcześniej w recenzji pierwszego zestawu, świnie pojawiły się w Bruegelburgu już jakiś czas temu i stały się pewnego rodzaju znakiem charakterystycznym tej linii wydawniczej Lead Adventure, a uzbrojenie świnek w beczki z prochem może nawiązywać do działań oblężniczych z użyciem zwierząt w XVI wieku, o których pisał Kadrinazi na swoim blogu. Jednak połączenie wieprzowiny i ładunków wybuchowych to dość ciekawy pomysł...

Figurki wyrzeźbione są w charakterystycznym dla Lead Adventure stylu, świnie są dobrze utuczone, przepasane rzemiennym pasem, do którego z kolei przytwierdzona jest beczka z prochem. Natomiast świniopas ubrany został w luźny kombinezon oraz szpiczastą czapkę, w ręce dzierży wykonany z widelca i kawałka drewna 'szturchaniec', którym zapewne motywuje do współpracy towarzyszącą mu trzodę. Modele, choć oszczędnie wyposażone, nie są nudne, a liczne fałdy i załamania z pewnością ułatwią malowanie figurek.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes