logotype

Lead Adventure - Powder Pigs 1

Pod koniec wakacji zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure. Dzisiaj zaprezentuję pierwszy zestaw świniopasa oraz jego wybuchowej trzody, które w Warheim FS pojawią się w roli Najemnego Ostrza.

Świnie w proszku wraz z poganiaczem, podobnie jak prezentowane wcześniej figurki od Lead Adventure, zostały zapakowane w przezroczysty blister, wewnątrz którego znajdziemy także okrągłe podstawki 25 mm oraz grubą gąbkę, która ma chronić zawartość. W blistrze znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Zestaw zawiera dwie figurki przedstawiające świnie, jeden model świniopasa oraz dwie beczki z prochem (BRU-75 Powder Pigs 1 (3)). Modele w skali 28 mm zostały odlane w białym metalu, a zakupione przeze mnie egzemplarze praktycznie nie posiadały nadlewek, zaś linie podziału były niewielkie i łatwe do usunięcia.

Świnie pojawiły się w Bruegelburgu już jakiś czas temu i stały się pewnego rodzaju znakiem charakterystycznym tej linii wydawniczej Lead Adventure. Uzbrojenie świnek w beczki z prochem może nawiązywać do działań oblężniczych z użyciem zwierząt w XVI wieku, o których pisał Kadrinazi na swoim blogu. Jednak połączenie wieprzowiny i ładunków wybuchowych to dość ciekawy pomysł...

Figurki wyrzeźbione są w charakterystycznym dla Lead Adventure stylu, świnie są dobrze utuczone, przepasane rzemiennym pasem, do którego z kolei przytwierdzona jest beczka z prochem. Ponadto jedna ze świń porusza się na kołowym wózku, który odciąża jej tylne kończyny. Natomiast świniopas ubrany został w luźny kombinezon z kapturem, w ręce dzierży wykonany z kawałka drewna i widelca 'szturchaniec', którym zapewne motywuje do współpracy towarzyszącą mu trzodę. Modele, choć oszczędnie wyposażone, nie są nudne, a liczne fałdy i załamania z pewnością ułatwią malowanie figurek.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes