logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Ristul's Extraordinary Market - Food Supplies Basing Kit

Dziś piątek, pora więc na obiecaną kilka dni temu recenzję zestawu Food Supplies Basing Kit od firmy Ristuls Extraordinary Market. 

Zestaw ten, podobnie jak kilka innych produktów, których recenzje ukażą się później, nabyłem w sklepie REM przy okazji promocji urządzonej z okazji rocznicy działalności firmy. Jeśli więc czytacie ten wpis przed końcem 6 maja 2014 roku i interesuje was oferta REM to macie jeszcze czas skorzystać z promocji. Przy okazji polecam wszystkim miłośnikom gier bitewnych prowadzony przez Inkuba blog Polskie Figurki, z lektury którego dowiedziałem się o w/w promocji.

Wracając jednak do sedna dzisiejszego wpisu. Zamówienie złożone w niedzielę 27 kwietnia dotarło do mnie za pośrednictwem Poczty Polskiej 30 kwietnia, szybko. Przesyłka zapakowana w kopertę bąbelkową zawierała blister wypełniony bitsami po brzegi, z kolei każdy z zestawów zapakowany został dodatkowo w woreczek strunowy. Wewnątrz znalazłem także wizytówkę firmy.

Odlany w szarej żywicy zestaw Food Supplies Basing Kit składa się z ośmiu 'ramek' na których z kolei znajduje się czterdzieści elementów przedstawiających worki, butelki oraz kosze i skrzynki z jedzeniem.

Jakość odlewów jest niezła, choć miejscami widoczne są ślady po pęcherzach powietrza. Podobnie wygląda sprawa z rzeźbą, jest nieźle choć w przypadku 'napęczniałych' beczek można by poprawić rzeźbę wieka i okalających beczki obejm oraz kształt stalowych listw którymi wzmocniono skrzynki. Choć z drugiej strony, jeśli założyć że beczki i skrzynki zostały wykonane przez podlejszych rzemieślników i sprzedane za marne pieniądze, to ich wygląd nie budzi większych zastrzeżeń, a 'rozklekotane' kształty mogą nadać kolorytu makietom czy figurkom.

Za to żadnych uwag nie mam do pozostałych bitsów takich jak worki, dzbany, kosze czy w końcu wiadra oraz wypełniające je warzywa i owoce które zostały wyrzeźbione bardzo efektownie.

Jestem zadowolony z zakupów wykonanych w REM w trakcie trwania promocji, przełożenie ilości do ceny wypada bardzo korzystnie. Niepokoi mnie jedynie nieco kwestia sporej ilości śladów po pęcherzach powietrza, które choć łatwo zamaskować przy użyciu masy modelarskiej, to w przypadku profesjonalnego produktu nie powinny występować. Przy czym nie jest tak źle jak w przypadku Failcastu, więc szanownepaństwo-draństwo nie powinno zbytnio się tym przejmować. Tym bardziej, że oglądając inne produkty zakupione w sklepie REM nie zauważyłem takowych śladów. W zdublowanych zestawie Food Supplies Basing Kit także występują, choć w innych miejscach.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2018, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes