logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

GW - Valkia the Bloody

Z lekkim opóźnieniem zapraszam do otwarcia kolejnego pudełka z figurkami. Tym razem jest to blister z modelem Valkia the Bloody od Games Workshop.

Valkia tbe Bloody, podobnie jak inne modele bohaterów od GW, została zapakowana w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazła się jeszcze kwadratowa podstawka 25x25 mm oraz ulotka z logo firmy i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę przedstawiającą heroinę Khorna o wdzięcznym imieniu Valkia the Bloody. Model w skali 28 mm został odlany w technologii Citadel Finecast, co wiąże się ze sporą ilością elementów pozostałych po kanałach doprowadzających tworzywo, które trzeba usunąć przed sklejeniem figurki. W kilku miejscu zauważyłem ślady po pęcherzykach powietrza, w kilku innych ślady pojawiły się po usunięciu nadlewek. Na modelu widoczne są też linie podziału formy. Jednak tworzywo łatwo ustępuje po ostrzem skalpela i usunięcie zbędnych elementów nie zajęło zbyt wiele czasu.

Jak zapewne szanowne państwo-draństwo zauważyło, model na ostatnich zdjęciach prezentuje się nieco inaczej niż oryginał. Postanowiłem skonwertować model z kilku powodów, po pierwsze w Warheim FS będzie przedstawiał Opętanego służącego w szeregach Kultu Karmazynowej Czaszki, a ten walczy bez oręża. Po drugie dołączona do modelu włócznia była powyginana i choć przy użyciu ciepłej wody można skorygować element, to postanowiłem zastąpić ramiona bitsami z zestawu Mrocznych Eldarów od GW. Podobnie oryginalna głowa została zastąpiona przez metalowy łeb Wojownika Chaosu od GW. Z kolei całkiem ciekawa tarcza zrobiona z twarzy Strażnika Tajemnic powędrowała do jednego z Wojowników Khorna.

Długo zwlekałem z rozpakowaniem tego modelu, głównie w powodu tworzywa, z którego została odlana figurka. Na szczęście trafiłem na względnie udany model, który nie wymagał dużych nakładów pracy i względnie łatwo poddał się konwersji. Jednak stosunek ceny do jakości wciąż pozostaje bardzo niekorzystny.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2018, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes