logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Wojownicy Autostrady w 15mm

Spis treści

W dotychczasowych tekstach z serii Wojownicy Autostrady skupiałem się wyłącznie na figurkach 28mm. Ale przecież nie jest to jedyna słuszna skala! Z tego powodu postanowiłem poszukać figurek w innej bardzo popularnej skali - 15mm. Jakie są wyniki tych poszukiwań? Zapraszam do ich przejrzenia.

Oczywiście cały czas skupiałem się na modelach, które mogą robić za typową zbieraninę ludzi, którzy przeżyli koniec świata, bowiem to oni są moim zdaniem niezbędni do post-apo. Figurki pozostałości sił zbrojnych, robotów czy żołdaków nowego porządku odzianych w pancerze wspomagane, choć użyteczne, są jedynie dodatkami.

W trakcie poszukiwań okazało się, że firm robiących figurki oficjalnie opisane jako postapokaliptyczne jest naprawdę niewiele. Nie ma się jednak co zniechęcać, bowiem adekwatne modele znajdziemy w szerokich ofertach sci-fi, a także wśród niektórych produktów historycznych.

Khurasan Miniatures

Strona: http://khurasanminiatures.tripod.com/

Ceny: $2,99-8,99 za 3-11 figurek ludzi, $2,99-16,99 za bestie.

Khurasan posiada jedną z najbardziej rozległych i szalonych ofert w 15mm, więc nie mogło w niej zabraknąć figurek post-apo. W odpowiedniej kategorii znajdziemy zarówno bandytów z autostrad i filmowych bohaterów, jak i kolekcję bestii, mutantów i opancerzonych żołnierzy rządowych. Oprócz tego istnieje mniejsza oferta do apokalipsy zombie, w której są 2 świetne zestawy szczęśliwców, którzy epidemię przeżyli. Figurki są najwyższej klasy, a ceny nie są znacznie wyższe od tych, które oferują inni producenci.

Highlander Studios Inc.

Strona: http://highlanderstudiosinc.com/

Ceny: $1,00 za pojedynczy model, $5,00 za zestaw 4 z dodatkami, $12,00 za zestaw 14.

W ofercie tej firmy znajdziemy 5 pojedynczych modeli, zestaw 5 rednecków oraz pudełko z 2 drużynami do QWIK, czyli postapokaliptycznej gry sportowej. Każdy z graczy jest uzbrojony w pałkę, łańcuch, bądź inną broń ręczną, więc spokojnie mogą się nadać na ludzi, którym nie udało się zdobyć broni palnej. Oprócz tego możemy uzupełnić naszą kolekcję konwencjonalnymi zwierzętami: świniami (udomowionymi i dzikimi), wilkami i końmi. Choć prezentacja kuleje, modele zdają się być udane, a ceny są całkiem przyjemne.

The Scene

Strona: http://thesceneuk.com/

Ceny: £0.42 za figurkę, £1,35-4,50 za pojazd.

Po zajrzeniu w katalog tej firmy może nas kusić kategoria Wasteland Warriors, jednak znajdziemy w niej jedynie kilka pojazdów. Adekwatne figurki ludzi są ukryte są pod hasłami Zombie Hunters / Survivalists i US Special Forces. W pierwszej grupie znajdziemy szóstkę uzbrojonych cywilów, którzy mogą delikatnie przypominać postaci z różnych filmów czy gier. W drugiej kategorii są zaś żołnierze, z których część została żywcem wyjęta z Predatora. Ponieważ nie wszyscy noszą pełne mundury, po pomalowaniu będą z nich świetne osiłki z pustkowi. Rzeźby może ustępują odrobinkę Khurasanowi, ale nie są złe, a do tego firma nie chce za nie wcale tak dużo.

Ground Zero Games

Strona: http://shop.groundzerogames.net/

Ceny: £3,00 za 6-8 figurek.

W ofercie GZG nie ma figurek oznaczonych jako postapokaliptyczne, ale wystarczy ją przejrzeć, by odnaleźć fajnych uzbrojonych ludzi. W kategorii Civilians, Colonists, Cops znajdziemy figurki uzbrojonych i bezbronnych cywilów, którzy świetnie nadadzą się na mieszkańców Krypt czy innych zamkniętych społeczności. Za to w Human Characters and Misc Aliens mamy do wyboru załogę kosmiczną (znacie Firefly?), z której stworzymy niezłych awanturników, oraz dwa zestawy Ravagers, którzy posłużyć mogą za bandytów. Ponownie figurki na zdjęciach nie są zaprezentowanie najlepiej, ale z własnego doświadczenia wiem, że figurki GZG są na bardzo wysokim poziomie.

Ze względu na kiepskie zdjęcia na oficjalnej stronie, dwa ostatnie pochodzą z bloga Dropship Horizon.

Rebel Minis

Strona: http://www.rebelminis.com/

Ceny: $4,99-11,95 za 8-27 figurek pieszych, $7,99 za 5 jeźdźców i $9,95 za 5 motocyklistów.

Na stronie Rebel Minis interesują nas aż trzy kategorie. Pierwszą jest Gangs, Gunmen..., w której są 4 różne zestawy figurek do post-apo, z których najciekawszy jest chyba zestaw konnych jeźdźców. Kilka z pozostałych zestawów także może się przydać, jak choćby gang motocyklowy czy uliczne oprychy. Drugą kategorią jest Sahadeen Army w dziale Scif-fi. Są to nieregularne siły pochodzące z pustynnej planety, które świetnie nadadzą się na mieszkańców postnuklearnych pustkowi. Ostatnia z interesujących kategorii to Modern Military, z której do post-apo nadadzą się najemnicy, rebelianci, a nawet operatorzy SAS (w maskach gazowych, które czynią z nich niezły materiał na stalkerów). Niezależnie od tego, który z zestawów wybierzemy, figurki wyglądają bardzo dobrze. Za minus można policzyć tylko fakt, że kilka z zestawów składa się zaledwie z kilku wzorów, choć w ich skład wchodzi 21 lub więcej modeli.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes