logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Lead Adventure, cz. 7

Kolejny piątek to kolejna porcja minirecenzji modeli z Breugelburg od Lead Adventure. Tym razem zapoznamy się z chłopami, wieśniaczką oraz muzykiem.
Lead Adventures - Peasants

Na początek weźmiemy się za Chłopów, którzy pojawiać się będą w szeregach Motłochu, choć możliwe że nie tylko.

Figurki Chłopów, podobnie jak inne modele od Lead Adventure, zapakowane zostały w przezroczysty blister. Wewnątrz opakowania zamknięte zostały modele, dwie okrągłe podstawki o średnicy 25 mm oraz gruba gąbka, która ma chronić zawartość. W środku znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwa modele przedstawiające Chłopów (BRU-16 Durer Peasants (2)). Modele w skali 28 mm zostały odlane w białym metalu. Na zakupionych modelach nie zauważyłem śladów nadlewek, a linie podziału były łatwe do usunięcia.

W odróżnieniu od większości prezentowanych wcześniej figurek od Lead Adventure, modele Chłopów są znacznie ubożej wyposażone, zresztą stosownie do swojego stanu. Pomimo tego, nie można powiedzieć, by były to nudne wzory. A Chłop uzbrojony w miecz z powodzeniem może pełnić rolę Adiutanta czy Młodzika w jednej z ludzkich drużyn Mordheim lub Warhem FS. Rycinę, która posłużyła jako inspiracja do wyrzeźbienia figurek, można obejrzeć na stronie producenta.

Lead Adventures - Peasant Woman and Musician

Prezentowane poniżej modele Minstrela i Wieśniaczki docelowo służyć będą w szeregach Motłochu. Choć model Minstrela równie dobrze można wystawić jako Najemne Ostrze - co prawda figurka nie przypomina Leśnego Elfa, ale to drobny szczegół, który w szeregach ludzkich kompanii nie będzie miał znaczenia.

Modele zostały zapakowane w przezroczyste blistry, które zgodnie ze standardem Lead Adventure zawierają prócz modeli także dwie okrągłe podstawki, chroniącą zawartość grubą gąbkę oraz ulotkę z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki Minstrela oraz Wieśniaczki (BRU-07 Peasant Woman and Musician (2)). Figurki zostały odlane w białym metalu, nie zauważyłem żadnych nadlewek, a linie podziału formy są niemal niewidoczne i usunięcie ich nie sprawia problemów.

Podobnie jak recenzowane wcześniej modele z LA, także Minstrel oraz Wieśniaczka to świetne, przemyślane rzeźby z masą szczegółów i detali. Minstrel to doświadczony obieżyświat, który amputowaną nogę zastąpił protezą, a opatrunek na twarzy może świadczyć, iż komuś nie spodobało się jego wtykanie nosa w nie swój interes. Z kolei jednooka Wieśniaczka obwieszona jest różnego rodzaju akcesoriami, w dłoni ściska bochen chleba, a na plecach dźwiga kosz, z którego wystaje ryba i serdelki - co może tłumaczyć wiernego towarzysza, którym jest wijący się pod nogami szczur.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes