logotype

Lead Adventure, cz. 6

Zapraszamy na szóstą już recenzję figurek z serii Breugelburg firmy Lead Adventure. Dziś przyjrzymy się parze prowadzącej karczmę oraz dwóm panom wykorzystującym łopaty w niekoniecznie słusznych celach.

Lead Adventures - In the Tavern

Dzisiaj zaprezentuję figurki Karczmarza oraz Karczmarki, które pojawią się na jednej z dioram lub w ostateczności karmić będą modele Motłochu.

Karczmarze, podobnie jak prezentowane wcześniej figurki od Lead Adventure zostały zapakowane w przezroczyste blistry. Wewnątrz znajdziemy także okrągłe podstawki 25 mm oraz grubą gąbkę, która ma chronić zawartość. W blistrze znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki przedstawiające Karczmarza oraz Karczmarkę (BRU-04 In the Tavern (2)). Modele w skali 28 mm zostały odlane w białym metalu, a modele które zakupiłem praktycznie nie posiadały nadlewek, zaś linie podziału były niewielkie i łatwe do usunięcia.

Figurki z zestawu In the Tavern to ciekawie wyrzeźbione modele, dźwigające dzbany, kufle i tace z jedzeniem. Podobnie jak w przypadku pozostałych modeli z Lead Adventure, duża liczba szczegółów i pomysłowe rzeźby zapowiadają przyjemne malowanie.

Lead Adventures - Diggers

Prezentowane poniżej modele w Warheim FS służyć będą jako Najemne Ostrza - Porywacze Zwłok, choć nie wykluczone, że pojawią się także w szeregach Motłochu.

Modele zostały zapakowane firmowo w przezroczyste blistry, które oprócz figurek i okrągłych podstawek zawierają także gąbkę, która ma chronić zawartość. Wewnątrz znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki robotników z łopatami (BRU-01 Diggers (2)). Modele zostały odlane w białym metalu, a linie podziału, które zauważyłem, znajdowały się głównie na kapturze pierwszego z robotników oraz na twarzy drugiego modelu. Do usunięcia linii podziału użyłem skalpela i choć tych na kapturze pozbyłem się dość łatwo, to usunięcie nadlewek z twarzy wymagało trochę więcej pracy.

Podobnie jak wszystkie recenzowane wcześniej modele z LA, także robotnicy z łopatami to ciekawe rzeźby z dużą ilością szczegółów i detali. Jeśli ktoś grał w 1ed WFRP, to jeden z robotników posiada torbę na rzemieniu, a w środku pewnie flaszkę na herbatę.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes