logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Skullvane Manse, Lair of the Astromancer - minirecenzja

Recenzję Skullvane Manse, Lair of the Astromancer miałem napisać wkrótce po premierze, jednak z przyczyn zależnych od producenta artykuł pojawia się dopiero teraz.

Skullvane Manse, Lair of the Astromancer zamówiłem w przedsprzedaży w sklepie Replikator.pl i otrzymałem przesyłkę z makietą wkrótce po premierze. Niestety, w zafoliowanym pudełku brakowało jednej wypraski. Drogą emailową złożyłem w sklepie reklamację i na początku stycznia otrzymałem pełnowartościowy zestaw. Duży plus dla Replikator.pl za konkretne i profesjonalne podejście do tematu.

Skullvane Manse, Lair of the Astromancer mieści się w sporym pudle (większym od tego, do którego zapakowano Witchfate Tor. Tower of Sorcery czy Dreadstone Blight).

Części z którym składa się Skullvane Manse, Lair of the Astromancer mieszczą się na na czterech wypraskach (wypraska widoczna na piątym ujęciu jest podwójna), ponadto w pudełku znajdują się dwa odlane osobno główne elementy konstrukcji. Do całości dołączona jest instrukcja obsługi, która choć nie jest konieczna, to niektórym może ułatwić sklejenie zestawu.

Po wycięciu bitsów z wyprasek i oczyszczeniu sporej ilości linii podziału formy przystąpiłem do klejenia. Niestety, pomimo zastosowania różnorodnych technik dociskania i ściskania pomiędzy poszczególnymi elementami powstały widoczne szczeliny, które wymagają wypełnienie i oszlifowania. Kolejnym minusem jest brak zagospodarowania wnętrza pomieszczeń widocznych przez okna - pozostaje inwencja własna lub zignorowanie tego faktu.

Zestaw oferuje trzy warianty sklejenia. W pierwszym wariancie możemy zamontować kopułę obserwatorium/blanki bezpośrednio na platformie znajdującej na skałach wzmocnionych rusztowaniem - otrzymujemy wówczas wolne ściany wieży, z których możemy zrobić osobną makietę połączoną z główną konstrukcją kamiennym mostem (niestety nie zrobiłem zdjęć tego wariantu, a wydaje się on na tyle ciekawy, że kusi mnie zakup kolejnego zestawu). Drugi i trzeci wariant (na które się zdecydowałem i zdjęcia których obejrzeć można poniżej) to zakończenie wieży odpowiednio blankami lub kopułą obserwatorium.

Skullvane Manse, Lair of the Astromancer to bogato rzeźbiona, ciekawa konstrukcja, która swą groteskowością i ignorowaniem praw fizyki wpisuje się świetnie w klimat Warhammera. Bogata w detale (w tym całe stosy czaszek) po pomalowaniu z pewnością będzie świetną ozdobą stołu czy to podczas rozgrywek Warhammer Fantasy Battles czy też wiejskich scenariuszy Warheim Fantasy Skirmish.

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes