logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Terenokreacja - drzewo wg QC

Spis treści

Postanowiłem "zbudować" drzewo. Do "budowy" wykorzystałem przewód miedziany, który od lat kurzył się w szafie, drut (prawdopodobnie do robienia plomb) oraz dwie rolki z taśmy na paragony i (niewidoczne na zdjęciu) taśmę do pakowania oraz pojemnik po farbie plakatowej i trochę papieru toaletowego. Narzędzia z których korzystałem to małe kombinerki i cążki oraz uniwersalny nóż do tapet.

 

Część 1:

Z przewodu ściągamy izolację, najlepiej tnąc ją nożem wzdłuż.

Z rolek, papieru toaletowego, taśmy do pakowania oraz pojemnika po farbie plakatowej formujemy rdzeń drzewa.

Rozplatamy druciki...

...i przykładamy je do rdzenia drzewa. Dla ułatwienia przykleiłem do rdzenia taśmę do pakowania na "lewą stronę", by druciki miały się do czego kleić.

Skręcamy korzenie.

Od spodu wsunąłem pod druty poprzycinane fragmenty gałązek i jakiś łodyg (kupionych w Ikei) używanych przez narzeczoną do ozdoby mieszkania.

Po zakończeniu pracy nad korzeniami przechodzimy do pnia, przeplatając ze sobą pasma drucików wedle własnego uznania (dla ułatwienia można fragment nad korzeniami okleić paskiem taśmy do pakowania).

Po zakończeniu kształtowania pnia, skręcamy gałęzie. Znów kierując się własną wyobraźnią.

Przycinamy końcówki skręconych gałęzi i wyginamy konary.

A tak wygląda drzewo w porównaniu z modelami.

Część 2: Dziuple

Rdzeń drzewa wykonałem z plastikowych rolek, papieru i taśmy do pakowania z kilku powodów. Po pierwsze mam tego materiału w domu dość sporo ;) , a po drugie łatwo w takim rdzeniu zrobić dziuple - używając do tego rozgrzanego noża (uwaga dzieci, nie róbcie tego w domu ;) ).

Część 3: Kora & podstawka

Trzecia część to pokrycie rdzenia korą i wykonanie podstawki, w której osadzone zostanie drzewo. Do wykonania kory wykorzystałem szpachlówkę do drewna, którą nałożyłem na rdzeń szpatułką. Szpachlówka nakłada się łatwo, choć trudno ją wykorzystać do "oblepienia" cienkich gałęzi. Fakturę na gałęziach uzyskałem "malując" drut wikolem i posypując klej piaskiem.

Po wyschnięciu szpachlówki i kleju, całość pomalowałem "czernidłem", na które składają się wszelkiego rodzaju czarne farbki i pigmenty zmieszane z rozwodnionym wikolem. "Czernidło" wzmocniło i usztywniło całą konstrukcję.

Po nałożeniu pierwszej warstwy szpachlówki i pomalowaniu "czernidłem", nadeszła pora na zrobienie podstawki. Do tego celu użyłem gipsu zmieszanego z piaskiem, który po rozrobieniu rozlałem na plastikowej "tacce". W mokrym jeszcze gipsie osadziłem drzewo, a także korek, kamyki i ścinki modeliny, które będą imitować skałki. Następnie całość przysypałem piaskiem.

Po wyschnięciu gipsu całą podstawkę (górę i spód) pokryłem rozwodnionym wikolem, który z jednej strony przytwierdził piasek i "skałki", a z drugiej wzmocnił całą konstrukcję podstawki.

Kolejnym krokiem było nałożenie kolejnej warstwy szpachlówki na pień drzewa, oraz pomalowanie całości - pnia i podstawki - "czernidłem".

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes