logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Armia w 7 dni - Grupa uderzeniowa armii Naftii - dzień 6

Zamiany planów, upaćkane samoloty, kiepsko kryjący brąz i nadrabianie zaległości - oto, co mnie dziś spotkało. Zapraszam na relację z przedostatniego dnia prac nad grupą uderzeniową sił zbrojnych Królestwa Naftii.

Według oryginalnego planu szósty dzień miał być poświęcony malowaniu detali. Szybko jednak zmieniłem zamiary i postanowiłem wpierw zająć się podstawkami, a to dlatego, by nie przejmować się o zamalowanie kół czy gąsienic, które należą właśnie do grupy "detali". I tak oto dzień szósty zamienił się planem z dniem siódmym.

Wpierw jednak wziąłem się za zaległości. Jednostki naziemne otrzymały rozjaśnienie z mieszanki Codex Grey (Citadel) i Sand Yellow (VMC), tym razem w proporcjach ok. 1:2. Przy okazji udało mi się doprowadzić trzy Avengery do stanu pozostałych pojazdów.

Następnie śmigłowce dostały pierwsze i ostatnie rozjaśnienie Codex Grey. Wyszły dość ciemne, ale właśnie o to mi chodziło, więc nie będę już z ich kolorystyką nic kombinował.

Wreszcie wziąłem się za podstawki. Bazowy kolor to, tak samo jak przy podstawkach piechoty, Beasty Brown (VGC). Straszny kolor, bo nie najlepiej kryjący, a na dodatek mający opory przed wpływaniem w zagłębienia między ziarenkami piasku (w czym nie pomaga kiepski stan moich pędzli). Z tego powodu podstawki musiałem poprawiać nakładając gdzieniegdzie kolejną warstwę.

Tym razem postanowiłem zrezygnować z przyciemniania podstawek i od razu rozjaśniać je metodą suchego pędzla. Pierwsza warstwa - mieszanka Beasty Brown i Sand Yellow.

Drugie i ostatnie rozjaśnienie podstawek wykonałem czystym Sand Yellow.

I to tyle na dziś. Jestem zadowolony, bo udało mi się wykonać plan i jednocześnie nadrobić zaległości. Jutro czeka mnie upierdliwa robota - malowanie okien, drutów, na których są "latadła", oraz maciupkich drobiazgów w postaci kół czy karabinów. A, i będę musiał wyratować ubrudzony myśliwiec, którego kwestię w dziś przemilczałem. Życzcie mi powodzenia, będzie mi potrzebne.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes