logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Armia w 7 dni - Grupa uderzeniowa armii Naftii - dzień 5

Zapraszam na krótką relację z piątego dnia prac nad grupą uderzeniową i dalszego przesuwania planów.

Dzisiejsze malowanie zacząłem od rozjaśnienia jednostek naziemnych kolorem bazowym, czyli mieszanką Codex Grey (Citadel) i Sand Yellow (VMC). Farbę nakładałem pędzelkiem na wszelkie powierzchnie, gdzie washa było zbyt dużo. W planach mam jeszcze jedną warstwę jeszcze jaśniejszej mieszanki, lecz nałożenie jej przechodzi na dzień jutrzejszy (dzięki temu prace nad Avengerami dogonią prace nad resztą jednostek).

Jeśli chodzi o śmigłowce, zdecydowałem się na jednolite, szare malowanie. Na początek wszystkie zostały pokryte warstwą Codex Grey.

F-15 także będzie szare, ale jaśniejsze, dlatego też za kolor bazowy posłużył mi Ghostly Grey (Citadel). Kolor ten okazał się jaśniejszy, niż się spodziewałem i jestem tym trochę zaniepokojony... Ale zobaczymy, jak będzie się prezentował po washu.

I tak nadszedł wieczór, a że dziś piątek, głupio byłoby nigdzie nie wyjść. Przed wyruszeniem wszystkie "latadła" oraz Avengery dostały wash z Badab Black, którego efekty zamieszczę jutro. Na weekend zostało sporo pracy - rozjaśnienie pojazdów i śmigłowców, pomalowanie im podstawek i dodanie detali wszystkiemu. Trochę tego jest, więc będę musiał ostro wziąć się do roboty, ale jestem dobrej myśli - mniej opieprzania się, więcej pracy i powinno się udać. Do jutra!

Drobna aktualizacja: zrobiłem zdjęcia śmigłowców i samolotu po nałożeniu washa. Jak widać, w przypadku śmigłowców dało to bardzo dobry efekt - myślę, że starczy teraz rozjaśnienie Codex Gray i wszystko będzie ok.

Niestety, F-15 nie wyszło to na dobrze - wygląda bardziej jak ubrudzony niż pocieniowany. Kombinuję, czy zakryć to jakimś ciemniejszym kolorem, czy zmyć i zacząć od nowa. Możliwe, że nie ukończę tego modelu w terminie - wolę skończyć jak najwięcej. Ale jeszcze zobaczymy.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes