logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Malowanie krok po kroku - Neuroshima Moloch Annihilator

O figurkowym bitewniaku w świecie Neuroshimy od pewnego czasu jest dość głośno, a to za sprawą marnej jakości modeli. Rzecz jasna nie wypada krytykować bez solidnych podstaw, dlatego też jeden z modeli do Neuroshimy nabyłem - mowa o Annihilatorze z frakcji Moloch. Zapraszam na krótką relację z malowania tego modelu.

Wstęp

Tutaj powinna pojawić się recenzja modelu jako takiego (coby tradycji stało się zadość). Na szczęście z pomocą przychodzi użytkownik matzieq, który na swoim kanale Youtube opublikował szereg filmików prezentujących nowe figurki. Jako że świetnie oddaje on moje opinie na temat rzeźb, sam przejdę od razu do pracy. Dla rozwiania wszelkich wątpliwości oznajmiam: model został przeze mnie skonwertowany, oryginał ma bardziej statyczną pozę i mniejsze lufy karabinów.

Sama konwersja również nie należała do przyjemnych. Model jest wykonany z nietypowego metalu - zamiast dać się wiercić, nadtapiał się i zaklejał się wokół wiertła (wiertło było nowe, sprawdzone później na innych modelach). Przeszkadzało to szczególnie przy wymienianiu luf. To, co Portal dał w łapy temu robotowi, budzi uśmiech politowania - krótkie, wąskie lufy, całość krzywa i nieforemna. I ta sztywna poza, jak na defiladzie.

Dlatego właśnie pociąłem Annihilatora na kawałki. Bronie przy "nadgarstkach", nogi pod kolanami, jedna noga w biodrze. Pseudo okablowanie przy ramionach wymieniłem na kable ze strun, co pozwoliło na odsunięcie ramion od tułowia. Lufy broni zostały zrobione z uszkodzonych wierteł - główne to 2mm, poboczne to 1mm. Całość po spinowaniu została ustawiona na ozdobnej podstawce, sklejona i uzupełniona Green Stuffem. Wtedy można było przejść do malowania.

Przygotowania

Do pomalowania tego modelu wykorzystałem następujące farby (nazwy zgodne z paletą GW):

 • Chaos Black,
 • Codex Grey,
 • Boltgun Metal,
 • Mithril Silver,
 • Badab Black wash,
 • Griphone Sepia wash,
 • Necron Abyss,
 • Mordian Blue,
 • Enchanted Blue,
 • Ice Blue,
 • Skull White,
 • Mechrite Red,
 • Blood Red,
 • Devlan Mud wash,
 • Leviathan Purple wash.

Malowanie

Malowanie zaczynamy od nałożenia podkładu - ja użyłem czarnego, poprawionego Chaos Black dla uzyskania pełnego matu.

Następnie rozjaśniłem  model Codex Grey - większość pancerza pozostanie czarna, więc skorzystałem ponownie z aerografu.

Położyłem bazowe kolory pod pozostałe elementy - Mechrite Red pod "oko" i lampki na barkach, Necron Abyss pod ożebrowane elementy, Boltgun Metal pod wszelkie metaliki.

Dużym, miękkim pędzlem nałożyłem Badab Black wash na cały model.

Model przeniosłem na docelową podstawkę i kontynuowałem malowanie. Elementy niebieskie rozjaśniłem Mordian Blue, czerwone Mechrite Red + Blood Red, czarny pancerz rozjaśniłem na krawędziach mieszanką Chaos Black i Codex Grey, następnie dodałem obicia - małe plamki Boltgun Metal głównie na krawędziach płyt pancerza - jak na grafice poniżej.

Kolejna warstwa to Enchanted Blue, Blood Red, Codex Grey na pojedynczych krawędziach i Mithril Silver - na niektórych obiciach i na lufach broni.

Krawędzie ożebrowań rozjaśniłem Ice Blue i dodałem delikatne odblaski czerwonego światła (użyłem mocno rozcieńczonej Blood Red).

Na koniec dodałem na lampkach białe kropki imitujące odblask światła, rozjaśniłem niektóre z fragmentów Ice Blue i położyłem na metaliki delikatny wash z mieszanki Devlan Mud i Leviathan Purple.

Tak prezentuje się model po położeniu lakieru zabezpieczającego.

Podsumowanie

Firma Portal ma u mnie minus. Modele do Neuroshimy są brzydkie i trudne w obróbce - a to jak dla mnie wystarczające wady, by więcej do tej firmy nie wracać. Dziękuję za uwagę!

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes