logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Armia w 7 dni - Grupa uderzeniowa armii Naftii - dzień 3

Po wczorajszej rozgrzewce przyszła kolej na chyba największą jednodniową dawkę malowania podczas tego projektu. Zapraszam na lekturę o trzecim dniu prac, podczas którego wziąłem się za drużyny piechoty.

Malowanie piechoty znacznie różniło się od pozostałych prac, a to ze względu na specyfikę tych modeli. Zamiast konkretnej bryły mamy tu pasek z czterema drobnymi postaciami, dlatego też zdecydowałem się zacząć od pomalowania podstawek (czyli większej części modelu), a dopiero potem pomalować żołnierzy.

Pierwszym etapem było pokrycie podstawek warstwą Beasty Brown (VGC). Farba okazała się dość rzadka, przez co pokrycie nie jest idealne, ale to nie problem - na to pójdzie jeszcze wash i drybrushe.

Następnie nałożyłem na podstawki warstwę Devlan Mud (Citadel).

Do pierwszego rozjaśnienia użyłem znowu Beasty Brown, który nakładałem techniką suchego pędzla.

Drugie rozjaśnienie to mieszanka Beasty Brown i Sand Yellow (VMC).

I ostatnie rozjaśnienie, czystym Sand Yellow.

Muszę przyznać, że nie do końca jestem zadowolony z koloru podstawek - najpewniej niepotrzebnie przyciemniałem je Devlan Mud. Cóż, wiem już, czego nie robić przy kolejnych modelach.

Potem przyszła pora na malowanie żołnierzy. Na kolor bazowy wybrałem Brown Violet (VMC).

I na tym zakończyłem dzisiejsze prace. Plan przewidywał jeszcze rozjaśnienie mundurów i domalowanie detali (karabinów, butów, może twarzy), lecz na to nie mam już siły. Mundury wykończę jutro, a detale pomaluję przy okazji malowania detali pozostałych modeli, czyli za kilka dni.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes