logotype

Armia w 7 dni - Grupa uderzeniowa armii Naftii - dzień 2

Pierwsze pojazdy powoli nabierają kolorów - zapraszam na krótki raport z drugiego dnia prac nad grupą uderzeniową armii Naftii.

Dziś jednostki naziemne otrzymały kolory podstawowe. Wszystkie pojazdy - Challengery, M113, M270 i ciężarówki - pomalowałem mieszanką farb Codex Grey (Citadel) oraz Sand Yellow (VMC) w proporcjach mniej więcej 3:4. Za inspirację posłużyło szaro-piaskowe malowanie pojazdów izraelskich. Kolor jednak okazał się bardzo ciekawy - przy świetle słonecznym wygląda bardzo zadowalająco, przy sztucznym jak poszarzałe pistacje, a po zrobieniu zdjęcia i rozjaśnieniu go (automatycznie, muszę popracować nad robieniem tego samemu) staje się zielony. Może w późniejszych odcinkach lepiej uda mi się go oddać.

Następnie plandeki ciężarówek pokryłem ciemniejszą mieszanką tych samych farb (proporcje mniej więcej 3:2).

I to by było na tyle. Według planu miałem dziś malować F-15E, zmieniłem jednak zdanie co do jego malowania - będzie szary, jak śmigłowce, a nie w kamuflażu pustynnym. Plan na dziś był skromny, bo zdążę się jeszcze rozpędzić. Poza tym muszę jeszcze przemyśleć kolorystykę podstawek i mundurów piechoty na jutro. A, i jeszcze dziś doszła do mnie skromna paczuszka, widoczna poniżej.

I tak oto mam wszystkie potrzebne modele. Co prawda czeka mnie trochę pracy z obrabianiem nowo przybyłych, lecz nie powinno się to okazać nie do zrobienia, a figurki powinny być gotowe do malowania pojutrze. Tym optymistycznym akcentem kończę dzisiejszy odcinek. Zapraszam jutro!

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes