logotype

Armia w 7 dni - Chronopia Elfy 1200 - dzień 4

Malowanie armii Elfów domu Obsydianowego Węża nabiera tempa - już całkiem nieźle widać, w jakim kierunku zmierza ten projekt. Zapraszam na krótki raport.

Dzień 4 - założenia

Dziś, korzystając z iście listopniowej aury, zająłem się rozjaśnianiem czerwieni - głównego koloru tego schematu.

Dzień 4 - realizacja

Kolejność nakładania barw się nie zmieniła:

  • Mechrite Red,
  • Mechrite Red + Blood Red,
  • Blood Red.

Na początek poszedł Mechrite Red (bardzo lubię ten kolor, głównie za perfekcyjne krycie).

Na to nałożyłem rozjaśnienia z mieszanki Mechrite Red i Blood Red (z małą domieszką czerwonego akrylowego pigmentu) - ale tu rozjaśnienia znacznie łagodniejsze, na większości elementów to tak na prawdę kreski, nie plamy koloru.

I na koniec czysty Blood Red - jak poprzednio, rozjaśniałem jedynie krawędzie - a i to nie wszystkie i nie na całej długości.

Tak to wygląda na chwilę obecną - jeśli mam być szczery, jestem piekielnie zadowolony z uzyskanych efektów. Jutro zajmę się elementami brązowymi (skóry, sakiewki, drzewce, włosy). A jeśli pójdzie dobrze, to i bazę pod twarze położę - planuję mieszankę Dwarf Flesh z Codex Grey, rozjaśnianą do Dheneb Stone. I wtedy w sobotę skórę dokończę, dodam zielone detale, psiknę smoka (tak, zdecydowałem się na wspomnianą w komentarzach dnia 2 brudną zieleń, więc póki co smok stoi odłogiem) i wszystko ładnie czernią zwashuję jeszcze raz. Zapraszam jutro na kolejny raport!

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes