logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Terenokreacja - kamienny krąg cz. 2

Korzystając ze sprzyjającej aury postanowiłem pomalować kamienny krąg - przy 30 stopniach farby schną błyskawicznie. Przy okazji zaprezentuję niedawno zakupione materiały modelarskie. Zapraszam do lektury!

 

 

Przygotowania

Ponieważ ten element terenu jest w założeniu kolejnym fragmentem stołu modularnego, konieczne było użycie tej samej palety co w poprzednim projekcie: Terenokreacja - górka z urwiskiem.

Do pomalowania tego terenu wykorzystałem następujące farby (nazwy zgodne z paletą GW):

  • Vermin Fur,
  • Codex Grey,
  • Skull White,
  • Terracotta,
  • Bleached Bone,
  • Dark Angels Green,
  • Liche Purple.

Potrzebne będą również:

  • sucha trawa bądź włosie pędzla (na kępy wysokich traw),
  • porosty/zasuszone kwiatostany (na krzaczki - ja użyłem porostów oraz posypki zakupionej w Chinach - zdjęcie w artykule),
  • posypka "liściasta", ja korzystam z zasuszonych i pokruszonych liści brzozy,
  • trawka elektrostatyczna - u mnie sucha trawa.

Malowanie

Pracę zaczynamy od zabezpieczenia elementów ze styropianu i styroduru - użyłem czarnej akrylowej farby. Zaraz po pomalowaniu posypałem powierzchnie piaskiem, by stworzyć fakturę skał.

Następnie kamienie i urwisko pokryłem szarą farbą w sprayu.

Podłoże to wspomniany w podanym wyżej artykule kolor czekoladowy z palety Luxens.

Kolejne kroki to rozjaśnienia kolejno Sieną (Terracota z palety GW) i Bleached Bone.

Skały rozjaśniłem Skull White, kładąc go techniką suchego pędzla (drybrush).

Następnie w ruch poszły washe - ciemnozielony i fioletowy.

Pora na roślinność - tak jak poprzednim razem użyłem suchej trawy...

... oraz beżowej trawki statycznej (przepraszam za jakość zdjęcia, podczas pracy nie zwróciłem uwagi na to przekłamanie).

Na koniec dodałem kilka krzaczków i 2 małe drzewka.

Zarówno pnie drzew, jak i posypki imitujące liście zamówiłem przez internet w jednej z chińskich firm. Poniżej prezentuję jedną z nich (gruba elastyczna "gąbka" koloru beżowo-żółtego). Kępki są całkiem drobne, tworzywo na pewno jest odporne na superglue, jednak wygodniej przyklejać je do drzewek przy pomocy wikolu. Nie bez znaczenia była dla mnie cena, 0.03$ za gram - na zdjęciu widać 3-litrowe wiaderko, zmieściło się w nim około 150g posypki.

A tak prezentuje się element po dodaniu drzewek i polakierowaniu:

Podsumowanie

Kolejny teren gotowy, stół powoli nabiera kształtu, a to chyba najistotniejsze w całej zabawie. Podejrzewam, że kolejne moje prezentacje będą się odbywały bez części malarskiej (jak widać zarówno kolory jak i techniki z projektu na projekt się nie zmieniają), ale spokojnie - mam jeszcze kilka innych planów, które z przyjemnością pokażę. Dziękuję za uwagę i zapraszam do własnych eksperymentów!

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes