logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Wojsko za duszę, cz. III

Ia! Powróciłem z najgłębszych czeluści Niewypowiadalnego, by przedstawić ostatnią część demonicznego zestawienia. Przeżyłem najgorsze koszmary wykraczające daleko poza ludzki umysł, byście i Wy mogli poczuć odrobinę tego szaleństwa!

 

ISS MASS SSARATI SHA MUSHI LIPSHURU RUXISHA LIMNUTI!
IZIZANIMMA ILANI RABUTI SHIMA YA DABABI!
DINA DINA ALAKTI LIMDA!
ALSI KU NUSHI ILANI MUSHITI!
IA MASS SSARATI ISS MASS SSARATI BA IDS MASS SSARATU!

Kabuki Models

Coś dla fanów Egiptu, jeszcze sprzed wszelakich rewolucji kulturowych i politycznych (no dobrze, wtedy też były, ale system się trochę dłużej utrzymywał). W ofercie firmy znajduje się również wiele innych, bardzo porządnie wykonanych modeli utrzymanych w stylistyce sci-fi oraz fantasy. Ten konkretny pan ma 70mm wysokości i kosztuje $32,99. Odlew żywiczny.

http://www.kabukimodels.com/index.php

Kingdom Death

Wysokiej klasy żywiczne modele, w większości wypuszczane w dość limitowanych seriach, przez co w momencie publikacji tego zapewne nie będzie już zaprezentowanych figurek w powszechnej sprzedaży. Nie martwicie się jednak, być może będą wznowienia. Moje nadzieje są zwłaszcza przy Wet Nurse, bo mnie zmiażdżyła. $25 – 55.

http://kingdomdeath.com/

Maow Miniatures

Ponownie Francuzi. W ramach ciekawostki uroczy Cthulhu z łopatką. Oprócz niego cała masa demonicznych opakowań na farbki oraz równie potwornych kostek. 6 euro za zestaw pięciu kości, demoniczne farbki to 5 – 7 euro, Cthulhu - €2,50.

http://www.maow-miniatures.fr/index.htm

Resina Planet Miniatures

Nie dajcie się zwieść nazwie, odlewają głównie w metalu. Lecz według opinii są to odlewy wykonane niezwykle porządnie, tak, że nie przeszkadza nawet duża ilość elementów składowych. Poniższy model za jedyne $ 27,99.

http://www.resinaplanet.com/index.php?language=en (Strona miewa problemy.)

Smart Max

Mam problem z tym producentem. Nigdy nie wiem, czy mam się zachwycać, czy też raczej dać dojść do głosu niejasnemu uczuciu lęku na widok ich modeli. Bo coś z nimi jest wyraźnie nie tak. Może nie wyglądają specjalnie bojowo, ale czy każdy demon musi ciągle walczyć? Jako gratis wyczuwalny aromat Steampunku. Skala 1/35, cena stosowna: około $55.

http://www.smartmaxstore.com/

Soda Pop Miniatures

Firma ta ma bardzo charakterystyczny styl nawiązujący do Tokijskiego popu. I o ile zwykle są do modele dość futurystyczne, to znalazł się i japoński demon. Stanowi on miłą odmianę po tych wszystkich europocentrycznych wizjach. Kenobo dostępny już za $17,95.

http://web.sodapopminiatures.com/home

Spyglass Miniatures

Ponownie vintage design, Succubus i Eliza: Warrior Demoness tak w ramach ciekawostki, każda za $ 7,99.

[Spyglass Miniatures już nie istnieje, zamieniło się w Eolith Miniatures, prowadzone przez tę samą osobę, lecz i ich strona wygląda na martwą. Radzę szukać ich modeli na portalach aukcyjnych.]

Valiant Enterprises Ltd.

Ponownie mamy do czynienia z dość archaicznymi wzorami, ale tym razem nie mam odnośnie nich specjalnych zarzutów. Po prostu kawał dobrej, metalowej roboty w skali 32mm. Ceny: $6,99 – 7,99.

http://www.veltd.net/

Wyrd Miniatures

Wyrd to nie tylko coraz popularniejszy Malifaux, lecz też parę starszych modeli. Niestety, te drugie są już coraz trudniejsze do dostania. Z tego prostego powodu lepiej skupić uwagę na figurkach do tej gry, wydawanych w skali 32mm – sama gra też jest niczego sobie. Spora rozpiętość cenowa – od $8 do 25.

http://wyrd-games.net/

Yedharo Models

Oficjalna strona umieszczona na blogspocie – ta mała hiszpańska firma zaskoczyła mnie, nie będę ukrywał. Ich nowy model również – God of Hell jest niezwykle porządnie wykonany (40 euro, skala 75mm). Wcześniejsze projekty nie są tak udane. Pierwszy Demolition to lekka porażka, wersja średniowieczna wygląda znacznie lepiej. King of Destruction przypomina oryginalnego Demolition, ale nie jest tak zły. Wielkość 70mm, cena $45,99 - $69,99.

http://yedharomodels.blogspot.com/

Reaper Miniatures

Tradycyjnie u Reapera znalazło się coś na temat. I to bardzo wiele - od klasycznych diabłopodobnych demonów, sukkubów i Cthulhu do różnych kombinacji na temat zwierząt, żywiołów i różnych mitów. Wypada także wspomnieć o Sophie, maskotce firmy, która co chwila ukazuje się w nowym wydaniu. Jakościowo rzeźby typowe dla firmy z nutką vintage. Skala 28 lub 54mm, ceny $4,49-49,99.

http://www.reapermini.com/

Games Workshop

Z przekory pod koniec zestawienia. Firmy raczej nie trzeba przedstawiać, pojawia się tu wyłącznie dla porządku. Zdecydowanie wolę modele z okolic „środka” - stare rażą mnie oddechem lat 80., nowe zbyt mocno nawiązują do tamtej epoki. No i ten wszechobecny plastik... Skala heroic 28mm, z cenami rozmaicie.

http://www.games-workshop.com/gws/home.jsp

ForgeWorld

Element składowy imperium GW, specjalizuje się w odlewach żywicznych wysokiej jakości (choć z tym ostatnim można polemizować). Kosmiczne ceny, skala dopasowana do gier GW.

http://www.forgeworld.co.uk/

PS Drodzy czytelnicy, jak widzicie po wstępie oraz opóźnieniu w publikacji tej części, tworzenie powyższego zestawienia odbiło się na psychice Dana. Prosimy jednak nie obawiać się o jego stan, skontaktowaliśmy się już ze specjalistami z Uniwersytetu Miskatonic, którzy zgodzili się pomóc w przywróceniu go do względnej normalności. S.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2018, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes