logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Terenokreacja - górka z urwiskiem 1

Każdy szanujący się gracz powinien mieć w swojej kolekcji terenów kilka górek. Duże możliwości taktyczne, atrakcyjne urozmaicenie płaskiego stołu, czy też dodanie blokad ruchu dla oddziałów - opcji wykorzystania jest wiele. Zapraszam!

 

 

Przygotowania

Do wykonania tego terenu potrzebne będą:

  • podstawka (sugeruję 2mm plasticard, ja używam piankowych puzzli - innym razem opiszę dlaczego),
  • styrodur, dowolnej grubości (tutaj 3cm),
  • nożyk do tapet i wąski nóż do styroduru,
  • kleje: polimerowy i wikol,
  • kamyki różnej grubości,
  • piasek.

Zanim przejdziemy do wykonywania terenu pragnę przedstawić fotkę, która stała się inspiracją w tym projekcie:

Wykonanie

Pracę zaczynamy od przygotowania podstawki. Nastepnie na styrodurze wyrysowujemy pożądany kształt górki i wycinamy ją. Liniami biegnącymi od krawędzi górki w stronę jej środka oznaczyłem tę część terenu, po której będzie można swobodnie się poruszać.

Kolejny krok to odcięcie niepotrzebnego styroduru i wyprofilowanie "wejścia" na górkę. Tak opracowany styrodur przyklejamy do podstawki. W rogu zamieściłem zdjęcie prezentujące kąt nachylenia "wejścia" - jak widać model jest nachylony pod niewielkim kątem, nie ma szans by się wywrócił.

Uwaga: Fakt, że dodałem dodatkową ramkę z puzzli ma znaczenie tylko i wyłącznie "technologiczne" - proszę nie zwracać na to uwagi. Teren ma 4x4 puzzle (czyli około 8" x 8").

Pora wyrzeźbić urwiska. Ostrym nożykiem do tapet nakłuwamy krawędzie styroduru i odłupujemy małe kawałki. W ten sposób otrzymamy mocno postrzępioną krawędź, coś między granitem a krzemieniem.

U podstawy skały wklejamy na klej polimerowy grubsze kamyki.

Smarujemy całość wikolem, posypujemy drobnymi kamykami i zasypujemy piaskiem.

Tak teren prezentuje się po wyschnięciu wikolu.

Podsumowanie

Jaka górka jest, każdy widzi. Faktura skał jest banalnie prosta, a jakby dodać długie i dość płytkie poziome nacięcia w krawędziach styroduru przed odłupywaniem, całość wyglądałaby jeszcze lepiej. Zapraszam w czwartek na malowanie (kto obserwował stylistykę podstawek w moich armiach, ten wie, jaką paletę zastosuję na górce). Dziękuję za uwagę!

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes