logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Alternatywy GW - Old Glory Miniatures

Zapraszamy do przejrzenia oferty Old Glory Miniatures - kolejnego kandydata do działu "Alternatywy GW".

Słowo wstępne

Firma Old Glory Miniatures zajmuje się produkcją metalowych modeli do gier bitewnych. Oferują figurki w skalach 10mm, 15mm i 25mm. Zajmiemy się tą ostatnią grupą. Właśnie - 25mm, a Warhammer to przecież coś koło 28mm... I co teraz? Jak się okazuje, niewiele - modele Old Glory są bardzo zbliżone skalą do Warhammera, w przeciwieństwie do opisywanego przez nas (w którejś z poprzednich odsłon serii) Mirlitona. Poniżej zdjęcie porównujące pikinierów, na którym kółkiem zaznaczyliśmy model 25mm Old Glory (linia historyczna).

Jak widać, główną różnicą między tym modelem a figurką GW są proporcje, oczywiście na korzyść modelu Old Glory. Zatem przejdźmy do krótkiego zestawienia modeli Old Glory Miniatures.

Przegląd oferty

Barbarians with Swords - 6 modeli za 7$.

Dwarf Steam Wagon with crew - ciekawy koncept, wysokiej jakości realizacja. Tylko ze złożeniem w pełni metalowego molocha może być pewien kłopot. 31$

Ciężcy krasnoludzcy kusznicy na opancerzonych dzikach. Jak dla mnie warto, choćby dla dzików. Ex/Hvy Boar Riders with Xbows (2) - 10$

Dwarven Shield Maidens with Swords - to dla tych, którzy nie wierzyli w istnienie krasnoludzkich kobiet. 10$ za 6 wojowniczek.

12 wilków, potwornie wychudzonych wilków. Ale, jak mówi przysłowie, "darowanemu wilku w zęby się nie zagląda" ;). European Timber Wolves 32$.

Orkowie z szablami (ok, sejmitarami) - Orcs with Scimitars 10$.

Orczy rydwan ciągnięty przez 6 wilków. Dwudzikowiec GW może po nim drogę zamiatać. Orc War Chariot with Wolves 36$.

Orcza grupa dowodzenia - moją uwagę przykuł kolega z dolnego rzędu, po lewej. Zaskakująco dynamiczna rzeźba. Orc Command 10$.

W ofercie Old Glory Miniatures znalazły się również modele bardziej nietypowe. Ot, na przykład krasnoludzcy ronini. Samurai Dwarf Ronin/Vigilantes 10$...

... Czy samurajska jazda. 10 modeli za 35$. Mounted Command.

30 wojowników Ashigaru za żołd tak mały, że prawie go nie widać. Ashigaru with Naginata 32$

6 czarodziejów, klimat uniwersalny, z lekkim odchyleniem w stronę Władcy Pierścieni. Wizards 10$

I na koniec zestawienia elficka grupa dowodzenia. Elf Command 10$

Podsumowanie

Firma Old Glory Miniatures ma w swojej ofercie ciekawe i całkiem tanie modele. Jeśli komuś nie przeszkadza ich skala oraz specyficzna stylistyka (retro), będzie miał okazję złożyć tanio dużą armię w pełni metalowych modeli. Pełną ofertę można znaleźć po kliknięciu w poniższy banner:

Dziękuję za uwagę!

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2018, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes