logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Alternatywy GW - West Wind Productions

Sezon urlopowy w pełni, więc chęci do pisania jakby mniej... Jednak trzeba się czasem przemóc - dlatego też udaliśmy się w poszukiwaniu kolejnej firmy, której modele mogą zostać użyte jako zamienniki modeli do Warhammera. Zapraszamy do krótkiego przeglądu oferty West Wind Productions!

 

 

Słowo wstępne

Modele Brytyjskiego West Wind Productions to w pełni metalowe odlewy, co dla fanów "ciężkich wojen" (a do tych należę) będzie dużą zaletą. Zanim przejdziemy do prezentacji pragnę dokonać pewnego uściślenia - jeśli nie napisano inaczej, zestaw piechoty to 10 modeli, jazda 3 modele, duże modele są pakowane pojedynczo. Zestawy nie zawierają również grup dowodzenia - te można dokupić osobno, w przeciętnej cenie 4,50 funta.

Na początek seria Lucifers War. Mamy tu głównie modele pojedyncze i, jak wskazuje nazwa linii, znalazły się tam głównie rzeźby aniołów i demonów.

Oto Samiel, The Blind. Za 5 funtów możemy wcielić go jako choćby maga spod skrzydeł Pana Zmian.

Shivan the Fallen Hell Fury - szalony wojownik prosto z czeluści piekieł, powiedzie do boju legiony Chaosu już za 3 funty.

Niebiańscy Strażnicy - Servants of Heaven with Spears.

Horda Rogatych Demonów, groteskowych bestii idealnych jako demony/bestie chaosu.

Przejdźmy do linii bardziej uniwersalnej z naszego punktu widzenia - Dwarf Wars. I na początek tytułowe Krasnoludy.

Dwarves Ax Regiment - pospolite ruszenie długobrodych uzbrojonych w topory.

Krasnoludzka kawaleria na kucykach - oczywiście ciężkozbrojna - podobieństwo do czołgów pewnie nieplanowane, ale widoczne. Zahakatpunkt Dwarfs Armoured Cavalry.

Największy model w ofercie West Wind Productions - bojowy mamut. Mercenary dwarf war mammoth za 44,99 funta.

Oddział Elfów uzbrojonych w długie miecze. W zaprezentowanym przez twórców schemacie kolorystycznych wyglądają powalająco. Good Elves Great Weapons Sword Regiment.

Jest oczywiście i kawaleria Elfów - Good Elves Mounted Company.

Ludzie Północy również pojawili się w ofercie West Wind. Zaczniemy od 12 uzbrojonych wieśniaków - Armed Nordvolk Villagers.

I bardziej regularne oddziały - topornicy. The Nordvolk Ax Regiment.

Na koniec moi ulubieńcy - zielonoskórzy. Zaczniemy od trolla bojowego, ujeżdżanego przez goblina. Wstąpi co hordy za 8,99 funta. Goblin War Troll.

Włócznicy orków w ciężkich pancerzach. Spokojnie można ich wystawić jako Czarnych Orków. Orc Spear Regiment.

Orc Mounted Company,czyli oddział orków na wilkach - choć nazwanie tych bestii wilkami jest dla nich ujmą.

Goblińscy łucznicy - Goblin Bow Regiment - tak, wszyscy wiedzą, że łatwiej nauczyć trolla latać niż goblina strzelać... Ale skoro już mają łuki to niech im będzie.

Oczywiście powyższa prezentacja to zaledwie mały fragment oferty West Wind Productions. Pełną listę modeli można znaleźć pod adresem:

Z mojej strony mogę jedynie powiedzieć, że stosunek cena/jakość modeli wygląda całkiem przyzwoicie, a lokalizacja sklepu pozwala na dokonanie zamówienia nawet w pojedynkę (koszty wysyłki są przeliczone całkiem sensownie). Dziękuję za uwagę i pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2018, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes