logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Modelowanie podstawek 7 - Rzeka Lawy

W dzisiejszej odsłonie "Modelowania podstawek krok po kroku" zajmiemy się rozpadlinami z lawą, jakże bliskim klimatom s-f. Zaprezentuję, jak można wykonać podstawkę z rzeką lawy i dzielnym herosem, stojącym na krawędzi rozpadliny. Zapraszam!

Przygotowania

Do wykonania tej podstawki potrzebne będą:

  • podstawka,
  • korek,
  • Green Stuff,
  • kamyki,
  • piasek,
  • klej wikol oraz superglue.

A także:

  • skalpel,
  • pęseta,
  • dłutko zakończone kulką.

Poniżej prezentuję dłutko z kulistym zakończeniem (rączka od pędzla z zamocowaną na końcu główka Nekrona), oraz małe kulki Green Stuffu - po przecięciu będą bąblami w lawie. Przygotowałem je wcześniej, żeby móc je swobodnie ciąć bez zniekształcania.

Modelowanie

Pracę zaczynamy od zmatowienia powierzchni podstawki. Ponieważ moja podstawka ma być uzupełnieniem modelu na półkę, dodałem spory "cokół" z trybu wymontowanego z drukarki.

Pierwszy etap to naklejenie skały z korka. Używamy cienkich plastrów korka, a łączenia między warstwami zakrywamy później piaskiem. Naklejamy plastry, następnie obrywamy nadmiar korka z krawędzi.

Mieszamy Green Stuff, spłaszczamy do grubości około 3mm i naklejamy wokół skały. Dodałem dość duży "język", by wizualnie zespolić podstawkę i cokół.

Dłutkiem z kulką nadajemy delikatną fakturę naszej rzece lawy. Dobrze jest na tym etapie popatrzeć, jak zachowuje się prawdziwa lawa, by jak najwierniej to odwzorować.

Przecinamy kulki z Green Stuffu i wciskamy je w lawę. W identyczny sposób dodajemy kilka kamieni.

Na szczyt skały oraz między widoczne warstwy korka przyklejamy drobny piasek. Podstawka jest gotowa do malowania.

Podsumowanie

Na tym etapie jestem bardzo zadowolony z efektu. Mam cichą nadzieję, że po pomalowaniu będzie jeszcze lepiej. Zapraszam do samodzielnych eksperymentów, a także, już po weekendzie, na część 2 tego poradnika!

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes