logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Modelowanie podstawek 6 - mroczny las cz.2

W końcu udało mi się wygospodarować chwilkę na pomalowanie podstawki leśnej, a uzyskany efekt w pełni odpowiada mojej wizji mrocznego i ponurego miejsca. Zapraszam!

 

 

Przygotowania

Do pomalowania podstawki użyłem następujących farb (nazwy zgodne z paletą GW):

  • Chaos Black,
  • Scorched Brown,
  • Bestial Brown,
  • Kommando Khaki,
  • Dark Angels Green,
  • Liche Purple.

Potrzebne będą również:

  • farba olejna w dowolnym kolorze (polecam linie "dla dzieci" - ładnie pachną i dość szybko schną),
  • trawka statyczna,
  • barwiona gąbka - wystarczy podrzeć na drobne kawałki i zanurzyć na kilka godzin w rozcieńczonej farbie.

Krok 1: Gałęzie

Zaczniemy od ukrycia "drutowatości" gałęzi. Nakładamy dość grubą warstwę farby olejnej i odstawiamy podstawkę. Gdy farba podeschnie, sztywnym pędzlem zaburzamy gładką powierzchnię. Operację powtarzamy 2-3 razy, wedle uznania.

Następnie na całą podstawkę nakładamy czarny podkład.

Krok 2: Malowanie

Na całą podstawkę nakładamy bazę ze Scorched Brown. Następnie, stosując technikę suchego pędzla, rozjaśniamy pnie i podłoże kolejno przez Bestial Brown po Kommando Khaki.

Następnie mocno rozwodnionym Dark Angels Green zmieszanym z Kommando Khaki dodajemy zacieki. Powtarzamy proces wedle uznania, dodając do mieszanki nieco Liche Purple w najgłębszych miejscach. W tym samym czasie malujemy paproć (Dark Angels Green rozjaśniane przez dodawanie Kommando Khaki).

Krok 3: Roślinność

Na koniec dodajemy roślinność. Zaczynamy od wysokich traw (Ziterdes), następnie przyklejamy kilka kępek trawki statycznej. W zagłębieniach dodajemy trochę mchu. Całość przyciemniamy rozwodnionym Dark Angels Green.

Podstawka jest gotowa.

Podsumowanie

Nie jestem w pełni zadowolony z gałęzi - przydałoby im się jeszcze trochę farby. Następnym razem nałożę jej więcej. Myślę, że można by również dodać kilka grzybków z Green Stuffu, choć to bardzo mocno kojarzy mi się z goblinami. Dziękuję za uwagę i zapraszam do eksperymentów!

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes