logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Alternatywy GW - Black Tree Design

Firma Black Tree Design ma w swojej ofercie kilka linii modeli - historyczne, fantasy, bazujące na serialu Doctor Who oraz linię do Warhammer Ancients. Dziś, jako poszukiwacze alternatyw dla modeli GW, zagłębimy się w ofertę fantasy. Zapraszam!

Wstęp

Należy zacząć od tego, że linia fantasy składa się z 3 grup:

  • Armie Fantasy,
  • Harlequin Fantasy,
  • Legendy Pierścienia - alternatywne modele do Władcy Pierścienia (znajdowały się w ich ofercie jeszcze przed wydaniem filmu, a tym bardziej gry przez GW - przyp. Sarmor).

Nas interesuje pierwsza z tych grup. Istotne jest, że wszystkie modele Black Tree Design są odlewane w metalu - nie ma to jak czuć ciężar swoich wojsk.

Warhammer Fantasy Battle

Zaczniemy od dzikiego orka na dzikim dziku za 10,99zł.


Druga w kolejce jest Straż Mrocznych Orków. 15 modeli - 112,65zł.

Pora na wyższe zaawansowaniem intelektualnym rasy. Konny Czempion Błyszczących Hełmów. 14,65zł.


Strażnicy Wysokich Elfów z Mieczami - 18 modeli, w tym grupa dowodzenia. 112,65zł.

Black Tree posiada również w swoim arsenale Mrocznych Braci Elfów. W tym Jeźdźca Raptorów z mieczem - 12,83zł.

Nie zabrakło również Mrocznych Elfów z Halabardami. 16,50zł za 3 modele, dostępne również pełne regimenty.

Nietypowy wzór Hydry - kojarzy mi się trochę z Mantikorą, nie wiem czemu. 137,15zł.

Dowództwo zniewolonych wojowników Vermenów. 22zł.

Szczurzy Lord - 56,30zł.

Oddział Plagi Ver'Mnichów. 18 modeli, 84,49zł.

Pijani Długobrodzi - w sumie czy w naturze występują na trzeźwo? 22zł za 4.


Grupa dowodzenia Krasnoludów z Czarnogórza. 16,50zł.

Strażnicy Piramidy. 15 modeli 112,65

Mamut z załogą barbarzyńców - 209,44zł.

Rydwan leśnych Elfów - 29,36zł

Na koniec moja faworytka - hydra z jaskini za 83,25zł.

Podsumowanie

Oczywiście to jedynie skrawek oferty, obejmującej ponad 500 produktów. Więcej modeli fantasy oraz pozostałych linii można obejrzeć pod adresem:

Polecam Black Tree Design wszystkim tym, którzy chcą stworzyć małą oryginalną armię do WFB, bądź pragną urozmaicić swoje oddziały ciekawymi modelami. Pozdrawiam!

Dopisek - opinia Sarmora

Gdy zobaczyłem, że eiko zabrał się za przedstawienie oferty Black Tree Design, nie mogłem powstrzymać się przed dopisaniem własnego komentarza. Mam nadzieję, że zarówno czytelnicy, jak i administracja wybaczy mi tę ingerencję.

Black Tree Design znam jeszcze z czasów, gdy zwali się Harlequin Miniatures, a na rynku dopiero co zagościła VI edycja WFB. Wtedy te modele były konkurencyjne do ówczesnych modeli GW (choć co bardziej popularne armie dostawały już wieloczęściowej, plastikowe zestawy). Później zapomniałem o tej firmie, aż do ukazania się tego tekstu. Przejrzałem ofertę i z rozczarowaniem stwierdzam, że nie zmieniła się od czasu mojej ostatniej wizyty na ich stronie (a było to jakieś 5 lat temu).

Pomimo tego uważam Black Tree Design za firmę godną poświęcenia odrobiny uwagi. Kupowania od nich całej armii oczywiście nie sugeruję, ale amatorzy unikalnych modeli dowódców powinni znaleźć coś ciekawego pośród jej asortymentu. Osobiście polecam też dział potworów - jakoś tak się składa, że GW nie rozpieszcza klientów wyborem większych modeli fantasy, co na szczęście wykorzystują inni producenci. A dla amatorów klasycznych modeli oferta Black Tree Design to zdecydowanie pozycja obowiązkowa. Dodatkowym plusem są ceny, nierzadko niewielkie zestawy kilku modeli można u nich dostać za 20-30 zł.

Na koniec pozwolę sobie zauważyć, że Black Tree Design to jedyna znana mi zagraniczna firma, której strona internetowa dostępna jest po polsku - i to od bardzo dawna. Widać co prawda, że tłumacz najprawdopodobniej był komputerowy (choć cała zawartość jest zrozumiała), ale nadal uważam to za bardzo miły gest.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes