logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Scibor - Dwarf Organ Gun, cz. 2

Dziś mam dla Was drugą część recenzji zestawu Dwarven Organ Gun od polskiej firmy Scibor Monstrous Miniatures. W poprzednim wpisie, który znajdziecie tutaj, zaprezentowałem same organki, a w poniższym tekście przyjrzę się załogantom. Jak wspomniałem ostatnim razem, działo wraz z obsługą zasili Kompanię krasnoludzkich Piwowarów do Warheim Fantasy Skirmish.

Odlane w szarej żywicy modele przedstawiają trzyosobową krasnoludzką obsługę wyposażoną w wycior, klucz nastawny oraz pociski artyleryjskie, a do tego otrzymujemy wózek z amunicją.

Jakość odlewu jest dobra, choć warto oczyścić model z nadlewek i błon pozostałych po procesie odlewania. Ponadto, na elementach zauważalna jest także linia podziału formy, której nie udało mi się do końca usunąć. Po rozpakowaniu warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem.

Dwie z trzech figurek zostały odlane w dwóch częściach. Przed sklejeniem warto spinować te elementy. W przypadku moich egzemplarzy szczelina powstała w miejscu łączenie ramienia z dłonią trzymającą klucz nastawny wymagała wypełnienia masą modelarską.

Na marginesie dodam, że powyższy tekst – pochodzący z mojego bloga Danse Macabre – został opublikowany w ramach sto dziesiątej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego. Gdyby ktoś z szanownego państwa-draństwa jeszcze nie tego wiedział, FKB to inicjatywa polskiej wargamingowej blogosfery zapoczątkowana 7 września 2014 roku przez Inkuba na blogu Wojna w miniaturze. Do tej pory, co można wywnioskować po tytule posta, odbyło się sto dziewięć edycji, których podsumowania znajdziecie tutaj. Gospodarzem sto dziesiątej edycji jest Kapitan Hak, który na swoim blogu Hakostwo opublikował post z tematem przewodnim październikowej edycji: Maszyna.

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes