logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Footsore Miniatures - William de Warenne, 5th Earl of Surrey

William de Warenne, zwany też Williamem Plantagenetem (ur. 1166, zm. 27 maja 1240 w Londynie) – angielski arystokrata pochodzenia normandzkiego, syn Hamelina de Warenne, 5. hrabiego Surrey (nieślubnego syna Godfryda V Plantageneta), i Isabel de Warenne, córki 3. hrabiego Surrey.
William de Warenne był jednym z nielicznych feudałów, którzy podczas pierwszej wojny baronów dochowali wierności królowi Janowi. Hrabia Surrey nakłaniał króla do podpisania Wielkiej Karty Swobód. Następnie walczył u boku władcy przeciwko zbuntowanym baronom i ich kandydatowi na tron, francuskiemu księciu Ludwikowi. Po śmierci Jana w 1216 roku William popierał jego syna, Henryka III.

Wikipedia

Dziś mam dla Was recenzję modeli William de Warenne, 5th Earl of Surrey od firmy Footsore Miniatures. W Warheim FS omawiane figurki będą służyły w szeregach bretońskich Rycerzy Graala.

Modele, który były częścią większego zamówienia, otrzymałem w solidnie zabezpieczonej paczce. Same figurki zostały zapakowane przez producenta w woreczek strunowy, wewnątrz którego oprócz modeli znajdowały się także wycięte z HDF-u podstawki i ulotka zawierającą wszystkie niezbędne informacje.

Zestaw składa się z 6 odlanych w białym metalu elementów przedstawiających Williama pieszo i konno. Obie wersje odziane są w narzuconą na kolczy pancerz tunikę; ponadto wojownik chroni głowę hełmem, w ręce trzyma tarczę, a w wersji pieszej dzierży także jednosieczny miecz.

Figurki w skali 28 mm są dość szczegółowe i jednocześnie na tyle zwarte, by ich malowanie nie wymagało męczącej gimnastyki pędzlem. Jakość odlewu jest dobra, a ilość detali odpowiednia. Nie zauważyłem większych linii podziału formy czy nadlewek.

Modele są nieco mniejsze i bardziej proporcjonalne od produktów Games Workshop, zaś figurka od MOM Miniaturas góruje nad nieszczęsnym rycerzem niczym Ogr nad obywatelem Imperium.

2009–2023, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes