logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Lucid Eye - Lowic, the Hero of the Ecanna

Po krótkim podsumowaniu zeszłego roku przyszedł czas na prawdziwy artykuł, zatem zapraszam na spotkanie z kolejną postacią z oferty brytyjskiej firmy Lucid Eye Publications. Tym razem będzie to Lowic, the Hero of the Ecanna – elfi przywódca, który nie wygląda jak stereotypowy przedstawiciel tej klasycznej rasy fantasy.

Rozpoznanie

W sklepie internetowym producenta Lowic kosztuje 7,50 funtów.

Niestety na obecną chwilę nie znajdziemy tego modelu w polskich sklepach, ale gdy w nich był, jego cena wynosiła około 30 złotych. (Modele Lucid Eye bywają dostępne w Bolterze i Battle Models).

Pakowanie

Elficki wódz pakowany jest w blister z przezroczystego plastiku, w którym oprócz figurki jest okrągła 32 mm podstawka z rantem oraz kartonik z nazwą serii, logo producenta oraz innymi podstawowymi informacjami.

Model nie jest zabezpieczony żadną gąbką, co niestety może się odbić na jego stanie. Mój egzemplarz przybył z mocno wygiętym mieczem, który na szczęście jest dość solidny i dało się go odgiąć bez ułamania klingi.

Jakość i montaż

Lowic to dwuczęściowy model wykonany z dobrze znanego white metalu. Kupiony przeze mnie egzemplarz miał kilka „wąsów” przy mieczach i dość widoczne linie podziału formy w paru miejscach (na przykład pod prawym ramieniem), ale usunięcie wszystkich tych niedoskonałości nie stanowiło problemu.

Model ma osobne lewe przedramię z mieczem, które trzeba odciąć od integralnej podstawki. Spasowanie części jest bardzo dobre, a poszerzony tył opaski i wcięcie w zarzuconym na ramię futrze pomagają odpowiednio ustawić przedramię.

Jak wspomniałem we wstępie, omawiana postać nie przypomina stereotypowego, szczupłego elfa. Lowic jest wysoki i dość potężnie zbudowany, a na dodatek z jego czaszki wyrastają sporej wielkości rogi.

W obu dłoniach elfi wojownik dzierży miecze przypominające oręż z epoki brązu czy wczesnej epoki żelaza. Z kolei jego ubiór składa się z tuniki spiętej szerokim pasem, skóry narzuconej na lewe ramię, futrzanych butów, dwóch opasek na przedramiona oraz licznych biżuterii – bransolet, naszyjnika czy zawieszonego na czole kamienia.

Wszystkie elementy wyposażenia i anatomii wojownika wyrzeźbiono bardzo wyraźnie, więc malowanie ich powinno być czystą przyjemnością.

Porównanie

Na stronie producenta Lowic został opisany jako figurka w skali „heroic 28 mm”, lecz w rzeczywistości mierzy on 30 mm od stóp do oczu i 35 mm od stóp do czubka włosów.

W porównaniu do modeli Games Workshopu Lowic wygląda na wyjątkowo wysokiego, choć warto zauważyć, że jest bardziej wyprostowany od imperialnego awanturnika z Mordheim. Z pewnością nie używałbym omawianego modelu wraz z figurkami do Władcy Pierscieni, od których jest wyraźnie większy.

Na drugim zdjęciu możemy porównać figurkę od Lucid Eye z kościotrupem od Mantic Games i czarodziejem do Frostgrave. Ponownie w oczy rzuca się różnica w wysokości, ale nie uważam jej za wadę – dzięki temu Lowic wygląda na potężnego i groźnego wojownika.

Ostatnia fotka przedstawia Lowica z chłopem od Fireforge Games i faunem od RGD Gaming. Ku mojemu zaskoczeniu ten drugi model jest podobnego wzrostu co elfi wódz, choć nie może się z nim równać pod względem muskulatury.

Podsumowanie

Lowic, the Hero of the Ecanna to świetnie wykonany model o ciekawej rzeźbie, który będzie doskonale pasować do mniej cywilizowanych armii i band w najróżniejszych grach fantasy. Choć jest nieco wyższy od innych 28 mm modeli, różnicę we wzroście można uznać za plus, bo dzięki niej Lowic wygląda na groźnego barbarzyńcę.

2009–2023, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes