logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Bad Squiddo Games - Pulp Explorers

W ramach przerwy od epoki napoleońskiej i horroru zapraszam na recenzję kolejnego blisterka od brytyjskiej firmy Bad Squiddo specjalizującej się w nieprzerysowanych modelach kobiecych. Dziś przyjrzę się zestawowi Pulp Explorers, który zawiera dwie odkrywczynie gotowe na pulpowe przygody osadzone w dwudziestoleciu międzywojennym.

Rozpoznanie

Na stronie producenta omawiany zestaw kosztuje 8 funtów. Swój egzemplarz kupiłem za około 30 złotych w Battle Models, lecz niestety od tego czasu odkrywczynie nie zawitały ponownie do oferty tego sklepu.

Pakowanie

Figurki zostały zapakowane w przezroczysty, solidnie zamknięty blister z kolorową karteczką, na której umieszczono zdjęcie pomalowanych modeli, podstawowe informacje o nich oraz krótki opis firmy Bad Squiddo Games. Figurki nie były niczym zabezpieczone, a jedynie włożone do torebki strunowej.

Jak widać na powyższym zdjęciu, zestaw nie zawiera podstawek, które musimy dobrać sobie sami.

Jakość

Na pierwszy rzut oka jakość odlewu była bez zarzutu, a na modelach zauważyłem wyłącznie bardzo cienkie linie w miejscach podziału formy. Podczas obróbki figurek zauważyłem jednak, że odkrywczyni w stroju pilota ma wgłębienie przy lewej pasze. Niedoróbka jest niewidoczna, nie wpływa na wytrzymałość ramienia i łatwo ją załatać, ale oczywiście lepiej, by jej nie było.

Figurki przedstawiają dwie poszukiwaczki przygód o zdeterminowanych wyrazach twarzy. Jedna ubrana jest w pilotkę i kurtkę lotniczą, a w dłoni ma słynny pistolet Mauser C96.

Druga odkrywczyni ma kraciastą kamizelkę, koszulę i długie rękawice, niesie plecak z pokrytą futrem klapą i podwieszonym śpiworem lub kocem, a w rękach trzyma MP 18, jeden z pierwszych pistoletów maszynowych.

Obie rzeźby charakteryzują się dość drobnymi, realistycznymi proporcjami i są dość szczegółowe. Detale bywają jednak delikatne – jak kratka na kamizelce czy oczy i usta postaci z peemem – więc trzeba podkreślić je nieco malowaniem.

Porównanie

Na pierwszy zdjęciu odkrywczynie znalazły się w towarzystwie profesora Witchenheimera od Lead Adventure i niemieckiego grenadiera od Warlord Games. Pomimo różnicy w stylu rzeźby wszystkie modele spokojnie mogą razem znaleźć się na jednym stole.

Na drugiej fotce bohaterkom tego tekstu towarzyszą kosmiczny marine od GW (jako uniwersalny model do porównań) oraz major Stephanie od Hasslefree Miniatures.

Podsumowanie

Pulp Explorers to ciekawy zestaw, który świetnie sprawdzi się w mniej lub bardziej realistycznych rozgrywkach osadzonych w latach 20. i 30. XX wieku. Pomimo jednego drobnego defektu jakość odlewów oceniam wysoko. Rzeźby należą do nieco delikatniejszych, ale będą dobrze pasować do innych 28mm figurek w pulpowych klimatach.

2009–2023, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes