logotype

MOM Miniaturas - Kaz´Ar Khan, Black Heart

Dziś na łamach mojego bloga Danse Macabre (i gościnnie na TheNode.pl) przygotowałem dla Was recenzję figurki Kaz´Ar Khan, Black Heart od hiszpańskiej firmy MOM Miniaturas. W czasie rozgrywek w Warheim FS model ten może pełnić rolę dowódcy Grasantów Chaosu lub występować jako jedna z Postaci Dramatu, ale ja postanowiłem umieścić go na cokole i zrobić z niego pomnik, który stanie pośród ruin Mordheim.

Opisywana figurka była częścią przesyłki, którą otrzymałem po zakończonej sukcesem kickstarterowej zbiórce MOMminiaturas: Mercenaries, i został zapakowany w strunowy woreczek. Cała paczka była solidnie zabezpieczona przed uszkodzeniem, więc zakładam, że podobnie jest w przypadku indywidualnych przesyłek.

Wewnątrz opakowania znajduje się odlany z szarej żywicy dwuczęściowy model i kwadratowa podstawka o wymiarach 40 × 40 mm.

Model Kaz´Ar Khan, Black Heart wyraźnie inspirowany jest jeśli nie samą postacią Archaona Wszechwybrańca, to przynajmniej grafikami Games Workshop przedstawiającymi Wojowników Chaosu.

Jakość odlewu jest średnia, co głównie wynika z kruchości żywicy, z której odlano model. Oprócz tego widać na nim liczne nadlewki, pozostałości po kanałach doprowadzających żywicę do formy oraz błony pozostałe po procesie odlewania. W trakcie wycinania modelu z wypraski złamałem prawą nogę, która wymagała sklejenia.

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes