logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Volgar Warrior - recenzja modelu

Od chwili, gdy usłyszałem o WarCanto (skirmishu Poznańskiej firmy Dwarf Tales), z niecierpliwością czekałem na wydanie modeli do rasy "krasnoludów chaosu" - Volgarów. Moja cierpliwość została nagrodzona - dziś w moje ręce wpadł pierwszy model do tejże rasy. Z przyjemnością opisałem pierwsze wrażenia z kontaktu z modelem Volgar Warrior-01. Zapraszam do lektury!

 

Rozpoznanie

Kwestie mało istotne - pakowanie

Przesyłka zapakowana była w duża kopertę bąbelkową, wewnątrz standard: faktura i blisterek zapakowany w matowy woreczek. Blister z dość sztywnego materiału, dzięki konstrukcji przypominającej prostopadłościan z obciętymi rogami w zasadzie nie do zgniecenia. Grafika bardzo dobrej jakości, pełen profesjonalizm.

Co wewnątrz? - badanie modelu

Model, odlany z "białego metalu", zgodnie z opisem ze strony producenta składa się z 3 części: korpusu z ramionami i 2 dłoni.  Elementy są bardzo dobrze dopasowane, po sklejeniu nie będzie czego wypełniać. Ilość szczegółów robi wrażenie - jednak o tym rozpiszę się szerzej, gdy zacznę go malować, gdyż bez choćby podkładu sporo detali umyka.

Nie bardzo jest co opiłowywać - nie ma absolutnie żadnych śladów po kanalikach odpowietrzających, a linie łączeń widać jedynie na toporze i ramieniu trzymającym głowę - jednak sa to bardzo drobne przesunięcia. Znalazłem równiez jeden ubytek - pęcherzyk średnicy 2mm od spodu stopy - zaznaczyłem go na fotografii.

Krasnolud i jego bracia - porównanie z modelami innych systemów

Volgarskiego wojownika porównałem z Krasnoludem klanu Rogatych z Chronopii oraz do Thana Krasnoludów z Warhammera Fantasy. Na poniższej fotografii zaznaczyłem, na jakiej wysokości poszczególne modele mają oczy. Jak widać model Dwarf Tales jest nieco wyższy od swoich starszych braci, a jego postura jest dużo masywniejsza.

Podsumowanie

Firma Dwarf Tales udowodniła, że jest w pełni profesjonalną marką - oferuje produkt najwyższej jakości za bardzo przystępną cenę. Z pewnością wraz z kolejnymi modelami będę poszerzał swoją kolekcję Volgarów. Dziękuję za uwagę.

Dodaj komentarz

Prosimy o zachowanie kultury. Wulgarne komentarze będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

2009–2019, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes