logotype

Heresy Lab - Highwayman Waldmann (AX-AX116)

Dziś przygotowałem dla Was recenzję modelu Highwayman Waldmann (AX-116) od włoskiej firmy Heresy Lab, który w grze Warheim Fantasy Skirmish stosownie do swojego miana będzie pełnił rolę Rozbójnika lub jednego z bohaterów w szeregach Raubritterów z Księstw Granicznych.

Złoczyńca był częścią większej, solidnie zabezpieczonej przesyłki. Odlany z szarej żywicy, wieloczęściowy model został zapakowany w woreczek strunowy.

Jakość odlewu jest dobra, a błony pozostałe po procesie odlewania są łatwe do usunięcia. Jedyną wadą, jaką zauważyłem, jest ślad po pęcherzyku powietrza widoczny na tylnej części ronda kapelusza – ale jest to wada stosunkowo łatwa do zamaskowania masą plastyczną.

Części są dobrze spasowane, a w lewej ręce Rozbójnika w zależności od naszego widzimisię możemy umieścić pistolet, kuszę lub sakiewkę z łupem.

W modelu wyraźnie widać inspiracje znaną z Mordheim figurką Highwayman od GW, choć jak przystało na młodszego brata, model Heresy Lab jest znacznie bardziej dynamiczny i posiada jeszcze więcej detali.

2009–2022, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes