logotype

Nadchodzące imprezy

Dla organizatorów

Organizujesz konwent, pokazy gier albo turniej i chcesz zareklamować swoją imprezę? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a zarówno w tym polu, jak i na stronie głównej naszego portalu pojawi się stosowne ogłoszenie.

Alien Lab Miniatures - Spider Eggs

Zapraszam na kolejną halloweenową recenzję, która jest w zasadzie nieplanowana. Oto przy ostatnim, bardzo różnorodnym zamówieniu z Battle Models sprawiłem sobie zestaw Spider Eggs od firmy Alien Lab Miniatures i dopiero po rozpakowaniu przesyłki zdałem sobie sprawę, że to dobry temat na „straszdziernikowy” artykuł. Zapraszam zatem do przyjrzenia się pajęczym jajom.

Rozpoznanie

Choć AlienLab jest polską firmą, oficjalna strona dostępna jest tylko po angielsku, a wśród dostępnych na niej walut nie znajdziemy złotówek. Na szczęście produkty firmy możemy kupić w kilku polskich sklepach. Omawiany zestaw kosztuje w nich około 30 złotych, co jest rozsądną ceną.

Pakowanie

Modele dostałem w woreczku strunowym spiętym u góry kartonikiem z logo firmy, adresem internetowym i niezbędnymi informacjami (biała naklejka z numerem została dodana przez ekipę z Battle Models, a ja zapomniałem jej usunąć do zdjęcia). Zawartość nie była niczym zabezpieczona, ale pajęcze jaja to solidne kawałki żywicy i trudno byłoby je uszkodzić.

Jakość

Zestaw składa się z sześciu różnych elementów o wymiarach od 28×18 mm do 34×32 mm. Ich wysokość waha się od niecałych 15 mm do około 20 mm.

Wszystkie modele zostały odlane w żywicy w jednoczęściowych formach, dzięki czemu obróbka ogranicza się do usunięcia nadmiaru materiału przy podstawkach. Nadlewki da się łatwo odciąć lub nawet ułamać, ale nie jest to konieczne – można też je zostawić i ukryć pod piaskiem czy inną posypką. Jeśli zaś chodzi o bąble powietrza, to na moich egzemplarzach nie zauważyłem ani jednego.

Jak to bywa w przypadku żywicznych modeli, przed malowaniem warto je także umyć w ciepłej wodzie z mydłem czy płynem do naczyń.

Każdy z elementów zestawu przedstawia od dwóch do sześciu sporych jaj sklejonych jakąś wydzieliną. Nie muszą to być jaja pajęcze – mogły też zostać złożone przez inne istoty, choć ich wygląd wskazuje raczej na wielkie bezkręgowce (lub podobnych im kosmitów), a nie ptaki czy gady.

Oprócz wspomnianej wydzieliny podstawki modeli mają też wyrzeźbione nieco piasku i większych kamieni, a cztery z elementów ozdobiono dodatkowo jedną lub dwiema czaszkami, które nadają im złowrogi wygląd.

Choć temat jest dość prosty (a przynajmniej taki się wydaje), rzeźby stoją na najwyższym poziomie. Doskonale sprawdzą się zarówno jako urozmaicenie terenów lub większych podstawek, jak i w roli celów misji.

Porównanie

A jak jaja wypadają z potencjalnymi rodzicami? Oceńcie sami: na zdjęciu poniżej widać wielkiego pająka ze starego startera do gry Warhammer Fantasy Battles (po lewej) oraz większego i mniejszego pająka wraz z ofiarą od Wargames Atlantic.

Przejdźmy do porównania z bohaterami, którzy będą szukać jaj i mogą skończyć jako pokarm dla młodych pająków. Na drugim zdjęciu mamy czarodzieja z Frostgrave i awanturnika z Mordheim…

…a na ostatnim członka kosmicznej załogi ze Stargrave i kosmicznego marine z Wh40k.

Podsumowanie

Spider Eggs to świetna propozycja dla fanów wielkich pająków czy innych przerośniętych bezkręgowców. Za niewygórowaną cenę dostajemy sześć różnych, bardzo ładnych elementów, które świetnie nadają się do gier w klimatach fantasy, sci-fi lub horroru.

2009–2024, TheNode.pl Disclaimer
Template designed by Globberstthemes